3.

Markus Eisenbichler

Nemecko

275,3 b (135,0 m/134,5 m)

TITISEE-NEUSTADT. Nemecký skokan na lyžiach Karl Geiger triumfoval v nedeľných pretekoch Svetového pohára v nemeckom Titisee-Neustadte.

Druhú priečku obsadil Slovinec Anže Lanišek, tretí skončil Nemec Markus Eisenbichler. Stupne víťazov boli identické ako v sobotu.

Geigerovi patrila po 1. kole štvrtá pozícia, keď skočil 131 m, v druhom doletel na métu 143 m a obdržal celkovú známku 282,7 b.

Lanišek sa na druhý najvyšší stupeň posunul z piatej. Taktiež skočil 143 m a za Geigerom zaostal o 2,2 bodu.

Obaja najlepší pretekári mali trochu šťastie, keď počas ich skokov zafúkal silný vietor pod lyže.

Tretí Eisenbichler obdržal výslednú známku 275,3 bodu a klesol o jednu priečku. Víťaz 1. kola Rjoju Kobajaši z Japonska klesol na konečnú štvrtú pozíciu.

Geiger dosiahol štvrté víťazstvo v ročníku a trináste v kariére. Upevnil si zároveň vedúcu priečku v celkovom poradí Svetového pohára.

"Nikdy som sa necítil tak dobre počas pretekov Svetového pohára. Mám naozaj veľmi dobrú formu," tešil sa Geiger podľa DPA.