3.

Markus Eisenbichler

Nemecko

273,9 b (132,5 m/132,0 m)

TITISEE-NEUSTADT. Nemecký skokan na lyžiach Karl Geiger sa stal víťazom sobotných pretekov Svetového pohára v nemeckom stredisku Titisee-Neustadt.

Pripísal si tretie prvenstvo v sezóne a posunul sa do čela priebežného hodnotenia seriálu pred Japonca Rjojua Kobajašiho, ktorý obsadil piatu priečku.

Geiger skočil v 1. kole 132 m a patrila mu priebežná druhá priečka.

V druhom zaznamenal najdlhší skok dňa 141 metrov a s výslednou známkou 288,3 zvíťazil pred Slovincom Anžem Laniškom.

Líder po 1. kole dostal súhrnnú známku 283,1 b. Tretí skončil Nemec Markus Eisenbichler (273,9), ktorý sa na pódium posunul z priebežnej piatej pozície.

Dvadsaťosemročný Nemec zaznamenal dvanáste prvenstvo v kariére.

"Je to neuveriteľné. V predchádzajúcich rokoch som na tomto mostíku mal problémy, konečne som tu predviedol niečo, na čo môžem byť pyšný. Musel som tuho bojovať, no využil som dobrú formu a mám opäť žltý dres," vyjadril spokojnosť pre FIS Geiger.