6.

Stefan Kraft

Rakúsko

248,3 (123+131)

INNSBRUCK. Domáci rakúsky skokan na lyžiach Jan Hörl sa stal víťazom tretieho podujatia 72. ročníka Turné štyroch mostíkov v Innsbrucku.

Na Bergiseli predstihol o 8,8 bodu Japonca Rjojua Kobajašiho, ktorý sa dostal na čelo priebežného poradia Turné. Tretí skončil Hörlov krajan Michael Hayböck.

Hörl si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už po 1. kole, v ktorom pristál na značke 134 m a usadil sa na čele o 9,9 bodu pred Kobajašim.

V druhom kole v silnom vetre dosiahol výkon 127 m a slávil druhý individuálny triumf vo Svetovom pohári. V decembri 2021 nenašiel premožiteľa v poľskej Wisle.

"Prežívam skvelé pocity, vyhrať na domácej pôde v Innsbrucku je niečo výnimočné. Diváci vytvorili fantastickú atmosféru. Prvý skok bol môj najlepší v tejto sezóne," pochvaľoval si Hörl v rozhovore pre Eurosport.

Kobajaši skončil rovnako ako v Oberstdorfe i v Garmisch Partenkirchene druhý a pred trojkráľovým vyvrcholením v Bischofshofene sa dostal na čelo priebežnej klasifikácie.

Pred doterajším lídrom Nemcom Andreasom Wellingerom má náskok 4,8 bodu. Kobajaši môže získať tretíkrát sošku Zlatého orla, predtým triumfoval na Turné v rokoch 2019 a 2022.

"Teší ma, že mi vyšli dva super skoky. Ešte nie je o ničom rozhodnuté, no verím, že si prvé miesto udržím aj po záverečnom podujatí Turné v Bischofshofene," zdôraznil Japonec. Lídrom celkového poradia SP je aj naďalej Rakúšan Stefan Kraft.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Mostík v Innsbrucku opanoval domáci skokan, na čele súťaže nastala zmena