Hektor Kapustík.
Hektor Kapustík. (Autor: Facebook Klub priateľov skoku na lyžiach a severskej kombinácie)
Sportnet|25. mar 2023 o 07:45

Pre Slováka to boli posledné preteky zimnej sezóny.

SZCZYRK. Slovenský reprezentant v skokoch na lyžiach Hektor Kapustík dosiahol opäť na stupne víťazov.

Na Majstrovstvách Poľska Dorastencov 2007/2008 sa na mostíku K70 umiestnil na druhom mieste so ziskom 261,7 bodu. Na víťazného domáceho pretekára Kacpera Tomasiaka stratil 6,8 b.

Tieto preteky boli zároveň bodkou za zimnou časťou sezóny a taktiež rozlúčka s kategóriou dorastencov, keďže v ďalšej sezóne bude Kapustík nastupovať v pretekoch mladších juniorov na mostíku veľkosti K90.

V prvej dvadsiatke sa umiestnil aj ďalší Slovák Jakub Karkalík, ktorý so ziskom 171,7 bodu obsadil 20. miesto.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Kapustík dosiahol ďalší skvelý výsledok, tentokrát však za víťazom tesne zaostal