6.

Dawid Kubacki

Poľsko

278,7 b (145,5/130)

RUKA. Na pódiu pre víťazov stáli vedľa seba dvaja skokani na lyžiach. Vo fínskej Ruke dosiahli v nedeľu rovnaké bodové ohodnotenie Halvor Egner Granerud aj Stefan Kraft.

Obaja pritom po prvom kole neboli ani v najlepšej trojke, Kraft bol až na štvrtom mieste a Granerud o jednu priečku pod ním.

V druhom sa však narozdiel od súperov dokázali zlepšiť. Kraft sa postaral dokonca o najdlhší pokus dňa, 147 metrov.

Tretiu priečku obsadil s takmer 10-bodovou stratou nečakane Japonec Naoki Nakamura.

Po prvom kole viedol poľský reprezentant Dawid Kubacki, vo finále sa ale prepadol na šiestu priečku. Napriek tomu ostáva víťaz úvodných dvoch pretekov sezóny na čele priebežného hodnotenia seriálu.

Rakúšan si pripísal na konto celkovo 26. víťazstvo v prestížnom seriáli. Pre Graneruda to bol 15. individuálny triumf.