Skalica bodovala v Košiciach, prehrala po predĺžení

Brankár Skalice Patrik Romančík čelí jednej zo striel hráčov Košíc, pred ním sa pokúša tečovať puk Tomáš Hrnka. (Autor: TASR)
SITA|27. okt 2015 o 20:08

Ich súper je na poslednom mieste ligovej tabuľky. Hokejisti majstrovských Košíc však nedokázali bodovať proti Skalici naplno. Napokon uspeli po predĺžení.

BRATISLAVA. Hokejisti úradujúceho majstra HC Košice zvíťazili v utorňajšom domácom dohrávanom zápase 9. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 nad mužstvom HK 36 Skalica 2:1 po predĺžení.

Hosťujúci Záhoráci od 25. minúty viedli zásluhou zásahu Reného Školiaka. Domáci o desať minút neskôr vyrovnali vďaka gólu Dalibora Bortňáka. O osude duelu rozhodol v štvrtej minúte nadstaveného času Martin Dudáš.

Pri mantineli zvádzajú súboj Radel Deyl (vľavo) z HC Košice a Koba Jass zo Skalice. FOTO - SITA.

TIPSPORT LIGA 2015/2016 - 16. kolo:

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 12. T. Melichárek (V. Nemec, Zaťko), 24. Zaťko (J. Gašparovič, Michal Hlinka), 26. M. Jakúbek (T. Nechala, D. Hudec)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valach - Holienka, Výleta, 326 divákov

Orange 20: Škorvánek - Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký - J. Milý, Holešinský, Hrušík - Briestenský, Ondruš, J. Sukeľ - D. Novák, Adamčík, P. Galis - J. Tatár, M. Surový, Sádecký - Klenko

Trenčín: Kompas - A. Hatala, Richard Pavlikovský, M. Zaťko, P. Mikuš, T. Nechala, Ryzák, Holenda - Michal Hlinka, R. Dlouhý, J. Gašparovič - T. Melichárek, V. Nemec, Vozdecký - M. Jakúbek, J. Švec, D. Hudec - Berák, J. Zlocha, Pataky - Tužinský

HC Košice - HK 36 Skalica 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 35. Bortňák (E. Šedivý), 64. M. Dudáš (Matúš Chovan, M. Bartánus) - 25. R. Školiak (L. Klíma, Ďurák)

Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: R. Lelkeš (Košice) a Ďurák (Skalica) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Gavalier, N. Smrek, 2778 divákov

Košice: T. Halász - M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk, Hričina, Cebák - P. Bartoš, Lelkeš, Lapšanský - M. Bartánus, Češík, Bicek - T. Hrnka, Suja, Šoltés - Bortňák, R. Jenčík, D. Mikula

Skalica: Romančík - Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Zukal, Rožník - Lantoš, R. Školiak, Studenič - Klíma, Brendl, Komínek - Brodek, K. Jass, Bezúch - Kovalovský, Mickievics, Korytko

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "V prvej tretine boli šance na oboch stranách, no brankári si svoje čisté kontá postrážili. Inkasovali sme ako prví, ale týmto gólom sme sa dostali do zápasu. Odvtedy sme viac korčuľovali, bojovali. Vyrovnali sme stav a verili sme, že toto stretnutie zvládneme. Podarilo sa nám to až v predĺžení, ale chlapcom za výkon ďakujeme."

Michal Ružička, tréner HK 36 Skalica: "Pre nás to bol štvrtý zápas v priebehu šiestich dní, k tomu sme mali za sebou šesť hodín v autobuse. Do duelu sme išli s tým, aby sme neinkasovali ako prví. To sa nám aj podarilo, no vedenie 1:0 sme neudržali. V tretej tretine sme boli veľmi vylučovaní a to nás stálo veľa síl. V predĺžení sme prehrali nešťastným gólom."