Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Šimáková v Norimbergu zostane do 2008, Gubová do 2007

TASR|3. apr 2006 o 14:29

Norimberg 3. apríla (TASR) Vedenie nemeckého hádzanárskeho klubu 1. FC Norimberg predĺžilo kontrakty s oboma slovenskými reprezentantkami obliekajúcimi ...

Norimberg 3. apríla (TASR) Vedenie nemeckého hádzanárskeho klubu 1. FC Norimberg predĺžilo kontrakty s oboma slovenskými reprezentantkami obliekajúcimi dres úradujúceho majstra a pohárového víťaza. So spojkou Miriam Šimákovou sa dohodli na pôsobení až do roku 2008, s brankárkou Mariannou Gubovou do konca budúcej sezóny.

Tréner bundesligistu Herbert Müller vyjadril veľkú spokojnosť s oboma podpismi. "Miriam je najlepšou pravou spojkou v súťaži a jej všestrannosť je obdivuhodná, v útoku i v obrane je jednoducho špičková. Čo si od hráčky môže tréner viac želať," pochvaľoval si Müller a o druhej Slovenke v jeho kádri dodal: "Už teraz nám Maja pomáha aj ako trénerka dorastu a pomáha v práci s brankármi." Skúsená Gubová by v Norimbergu ešte rada strávila pár sezón a potom tu aj ukončila aktívnu kariéru.

Obe dlhoročné reprezentantky by vo svojom výbere proti Ukrajine v play off o majstrovstvá Európy 2006 vo Švédsku rád videl aj slovenský tréner Tomáš Kuťka.

Súvisiace články