Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Obeť alebo podvodník? Útočníka Stuttgartu potrestali za falošnú identitu

Silas Wamangituka (vľavo) v drese VfB Stuttgart. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. jún 2021 o 21:48

Bolo jasné, že dostane trest, vyjadril sa jeho klub.

STUTTGART. Konžský futbalista Silas Katompa Mvumpa dostal dištanc na tri mesiace a pokutu 30-tisíc eur. Útočníka Stuttgartu potrestali po tom, ako sa priznal, že dva roky hral pod falošnou identitou.

Mvumpa vystupoval pod menom Silas Wamangituka a neuviedol ani pravdivý dátum narodenia. Podľa jeho slov sa stal obeťou podvodných praktík svojho agenta a svoju pravú identitu skrýval zo strachu.

"Bolo jasné, že dostane trest. Verdikt však zobral do úvahy, aj mimoriadne okolnosti prípadu a sme radi, že je koniec," citovala agentúra AFP stanovisko Stuttgartu.

"Uplynulých niekoľko rokov som žil v permanentnom strachu a bál som sa o moju rodinu v Kongu. Bolo pre mňa veľmi ťažké odhaliť môj skutočný príbeh," povedal v utorok Silas.

Jeho falošnú identitu údajne vymyslel jeho agent, ktorý ho ako 19-ročného nechal žiť vo svojom byte v Paríži a zmenil mu v dokladoch meno i dátum narodenia.

Je podozrenie, že tak urobil, aby pretrhol kontakty hráča na jeho bývalý klub v Kongu a zvýšil Silasovu závislosť na svojej osobe agenta. Silas prišiel do Stuttgartu v roku 2019 z francúzskeho druholigového FC Paríž.

Súvisiace články