Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Sieň slávy NHL sa rozrastie o tri legendy

Nicklas Lidström s Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off NHL v roku 2002. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. jún 2015 o 10:04

NHL si uctí obrancov Nickalsa Lidströma, Chrisa Prongera a útočníka Sergeja Fiodorova.

TORONTO. Hokejová Sieň slávy v Toronte sa rozrastie o ďalších troch členov. V pondelok do nej pribudne dvojica obrancov Nicklas Lidström, Chris Pronger a ruský útočník Sergej Fiodorov.

Všetci traja sa dočkali veľkej pocty po úspešných rokoch, ktoré zažili počas svojej dlhej profesionálnej kariéry. Lidström strávil 20 sezón v Detroite, štyrikrát s ním získal Stanleyho pohár, je sedemnásobným držiteľom Norris Trophy pre najlepšieho obrancu a v roku 2002 získal aj Conn Smythe Trophy ako najužitočnejší hráč (MVP) play off.

Od roku 2006 je jedným z 26 členov Triple Gold Club, keď na ZOH v Turíne vsietil vo finále víťazný gól a po Stanleyho pohári a zlate z MS získal najjagavejší kov aj pod piatimi kruhmi.

Členom rovnakého zoskupenia je aj Chris Pronger, ktorý si účasť v ňom zaistil po triumfe na MS 1997 s Kanadou, dvoch zlatých olympijských medailách z rokov 2002, resp. 2010 a triumfom v play off NHL s Anaheimom v sezóne 2006/2007.

Na zaradenie do Siene slávy musí byť hokejový kandidát minimálne tri roky po ukončení profesionálnej kariéry a potrebuje získať 75 percent hlasov od 18 členov výberovej komisie.

Súvisiace články