Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Šidlová bude prvou slovenskou skokankou na lyžiach na MS

SKOKY NA LYŽIACH: Ruská skokanka Irina Avvakumová. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. feb 2019 o 13:28

Sedemnásťročná skokanka štartovala aj na juniorských majstrovstvách v Lahti.

SEEFELD. Na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v Rakúsku bude mať Slovensko zastúpenie aj v skokoch na lyžiach, a to v kategórii žien.

Na mostíkoch pôjde o historickú premiéru Slovenky na MS v ére samostatnosti.

V nominácii figuruje stále iba 17-ročná Viktória Šidlová (nar. 12. marca 2001), ktorá sa predstaví v kvalifikácii súťaže na strednom mostíku HS-109 v Seefelde. Tá je na programe v stredu 27. februára o 15.00 h, následná hlavná súťaž sa začne 1. kolom o 16.15 h.

„Viktória je veľmi mladá skokanka, ktorá si pôjde na MS 2019 predovšetkým otestovať svoju výkonnosť a nazbierať skúsenosti z podujatia takéhoto rangu. Ak by sa z kvalifikácie prebojovala do hlavnej súťaže medzi elitnú štyridsiatku, bol by to obrovský úspech," uviedol pre agentúru SITA predseda skokanského úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Ján Tánczos.

Viktória nemá ešte dosť naskákané, jej účasť na majstrovstvách sveta v Rakúsku bude pre ňu cennou skúsenosťou, tak sa na to treba aj pozerať.


Ján Tánczos, predseda skokanského úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie

Členka klubu ŠK Kartík Banská Bystrica štartovala pred mesiacom na majstrovstvách sveta junioriek vo fínskom Lahti, v individuálnej súťaži ju 24. januára klasifikovali v konkurencii 53 skokaniek v kvalifikácii na 50. priečke, čo nestačilo na postup do finálového 2. kola medzi tridsiatku najlepších.

„Viktória nemá ešte dosť ´naskákané´, jej účasť na majstrovstvách sveta v Rakúsku bude pre ňu cennou skúsenosťou, tak sa na to treba aj pozerať. Vôbec prvýkrát má Slovensko zastúpenie na MS v ženskej skokanskej súťaži. K dispozícii je aj ďalšia skokanka Nina Bezúchová, ktorá však necestovala na šampionát do Rakúska," poznamenal ďalej Ján Tánczos a dodal:

„Viktória trénovala v Poľsku, ešte v polovici decembra sa zúčastnila v Nórsku na pretekoch Kontinentálneho pohára, kde obsadila 22. a 25. miesto. Na MS v Seefelde to nebude pre ňu jednoduché, verím, že to zvládne."

Program skokanky Viktórie Šídlovej na MS v klasických lyžiarskych disciplínach v Rakúsku:

Viktória Šidlová

<>
  • Individuálna súťaž žien (kvalifikácia, streda 27. februára o 15.00 h, mostík HS-109 v Seefelde)
  • Individuálna súťaž žien (hlavná súťaž /v prípade postupu z kvalifikácie/, streda 27. 2. o 16.15 h, HS-109 v Seefelde)

Súvisiace články