Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Sestry Williamsové uvažujú o tréningovom tábore v Čiernej Hore

SITA|Publikované 13. máj 2007 o 19:39

PODGORICA 13. mája (SITA, AFP) - Americké tenistky Serena a Venus Williamsové plánujú zriadiť tréningový tábor v Kumbore pri rozľahlom pobrežnom sídle Herceg Novi v Čiernej Hore. Informoval o tom miestny ...

PODGORICA 13. mája (SITA, AFP) - Americké tenistky Serena a Venus Williamsové plánujú zriadiť tréningový tábor v Kumbore pri rozľahlom pobrežnom sídle Herceg Novi v Čiernej Hore. Informoval o tom miestny denník Vijesti. Sestry, ktoré zhodne už boli na vrchole svetového rebríčka WTA Tour, údajne hodlajú kúpiť a prerobiť bývalý vojenský objekt neďaleko Jadranského mora. Matka oboch Oracene Williamsová podľa spomenutých novín už navštívila vyhliadnuté armádou opustené priestory a podnikla rokovania. Areál má rozlohu 250 000 štvorcových metrov a je v ňom až niekoľko stovák pustnúcich budov. Kumbor má v priemere najviac slnečných dní do roka v celej Čiernej Hore.

Mladšia Serena Williamsová už koncom marca oznámila, že zaplatí postavenie dievčenskej školy v Senegale. S Venus vyrastali v kriminalitou povestnom losangelskom Comptone a pochádzajú zo sociálne slabších pomerov. Dvadsaťpäťročná Serena absolvovala cestu do Afriky na sklonku roka 2006. Navštívila aj Ghanu a angažovala sa vo viacerých charitatívno-vzdelávacích programoch, resp. sa sama snažila o ich podnietenie. Do Dakaru zavítala v novembri na pozvanie organizácie na podporu vzdelania NGO, ktorá je súčasťou UNICEF.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.