Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Šesť faciek Považskej Bystrici

Rastislav Hríbik|Publikované 14. nov 2006 o 00:00

Slovenská mužská hádzaná v pohárovej Európe dohrala. Tatran Prešov vyradil v 3. kole Pohára EHF po dvoch drámach francúzsky Dunkerque. Majster z Považskej Bystrice sa aj s druhou účasťou v základnej skupine Ligy majstrov rozlúčil bez zisku čo i len ...

Pivot Považskej Bystrice Václav Straka preniká obranou španielskeho favorita Portland San Antonio. Slovenský tím v rozlúčke s Ligou majstrov podľahol Portlandu 23:36. FOTO PRE SME - PAVOL HLAVÁČ

Slovenská mužská hádzaná v pohárovej Európe dohrala. Tatran Prešov vyradil v 3. kole Pohára EHF po dvoch drámach francúzsky Dunkerque. Majster z Považskej Bystrice sa aj s druhou účasťou v základnej skupine Ligy majstrov rozlúčil bez zisku čo i len jedného bodu. Na záver podľahol doma španielskemu Portlandu San Antonio 23:36.

Bilancia dvanástich prehier v elitnej súťaži (šesť v tejto sezóne, šesť pred dvoma rokmi) šéfa Považanov Dušana Tonkoviča o chuť neobrala. "Ak sa nám podarí obhájiť majstrovský titul, určite sa do súťaže prihlásime znovu. Inak ani nerozmýšľame. Len v Lige majstrov sa dajú nabrať také skúsenosti," tvrdí.

Tréner Martin Lipták veľmi túžil prelomiť čiernu sériu bez bodu, no po úvodnej domácej prehre so Sarajevom (29:31) mu bolo jasné, že sa to nemusí podariť. "V tej chvíli som vedel, že máme v skupine najslabší káder. Pre všetkých boli zápasy s takými velikánmi, ako je Portland San Antonio či Veszprém, obrovská škola. Na druhej strane to hráčom vzalo pohodu. Muselo byť pre nich frustrujúce, keď hrali v Maďarsku veľmi dobre a i tak prehrali o šestnásť gólov."

Motivovať hráčov po takýchto debakloch bolo aj pre Liptáka náročnou úlohou. "Nemali to ľahké, keď do nich každý hučal, čo v tejto súťaži chcú. Pravdou však zostáva, že sme v nej utŕžili šesť faciek. Ja som na to išiel inak. Hovoril som im, nech sa ukážu. Veď v hľadisku budú mnohí európski manažéri a už dnes je jasné, že niektorí hráči po sezóne odídu za lepším."

Sedemtýždňový kolotoč domáca liga - európsky pohár Považanov fyzicky vyčerpal. Aj preto všetci privítali týždeň voľna. "Dúfam, že sa aj vďaka nemu čo najskôr dostaneme do stabilných koľají výkonnosti," želá si prezident MŠK Dušan Tonkovič. Počas účinkovania v Lige majstrov si totiž Považania stihli vyrobiť i takú blamáž ako prehru v Sečovciach (24:27), ktoré by za normálnych okolností mali hravo zdolávať.

Ambície klubu totiž zostávajú naďalej majstrovské. Považie chce vidieť Ligu majstrov aj na budúcu sezónu. Po šiestich pohárových fackách z tej súčasnej však už MŠK bude musieť na ceste do základnej skupiny v sezóne 2006/2007 absolvovať ťažké predkolo. Právo nasadenia priamo do skupiny, ako to bolo teraz, stratil. "Ak sa o rok znovu dostaneme do Ligy majstrov, musíme niekoho do klubu pritiahnuť. Inak sa body nedostavia. V tejto sezóne to žiaľ bolo naopak. Hráči od nás pred jej začiatkom odišli," poznamenal Lipták.

Súvisiace články