Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Serena Williamsová aj 30. raz prešla 1. kolom Grand Slamu

SITA|Publikované 28. máj 2007 o 07:15

PARÍŽ 28. mája (SITA, AFP) - Americká tenistka Serena Williamsová sa môže po nedeľnom víťaznom vstupe do grandslamového turnaja Roland Garros pochváliť vizitkou, pred akou by musel sňať klobúk aj suverén ...

PARÍŽ 28. mája (SITA, AFP) - Americká tenistka Serena Williamsová sa môže po nedeľnom víťaznom vstupe do grandslamového turnaja Roland Garros pochváliť vizitkou, pred akou by musel sňať klobúk aj suverén mužskej scény Roger Federer. Na konte už má 30 účastí na turnajoch veľkej štvorky a nikdy sa s Australian Open, Roland Garros, Wimbledonom ani US Open nelúčila v 1. kole. V nedeľu sa pri svojom jubilejnom štarte rozbiehala pomalšie a prvý set zápasu s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou prehrala 5:7, no napokon nedovolila žiadne prekvapenie a zvyšné dva sety vyhrala jednoznačne 6:1, 6:1. "Musím zaklopať na drevo, naozaj som sa ešte nelúčila s Grand Slamom po prvom kole. Možno to raz príde, ale teraz som na tento rekord hrdá. Môžem si vydýchnuť, prekročila som prah, ktorý je súčasťou môjho životného cieľa," odfúkla si po dueli Williamsová a pridala aj recept na úspešný vstup do turnaja: "Nikdy neskladám zbrane. Dnes som si hovorila, že ak sa mám skloniť pred súperkou, potom to bude s kopancami a poriadnym krikom. Stále som si pripomínala, že ak vyhrá Cvetana, na 99,9 percenta neprežije ďalšie kolo. Táto predstava mi vlievala silu do žíl."

Najrýchlejšia Williamsovej rozlúčka s grandslamovým turnajom sa datuje ešte k jej premiérovej účasti na Australian Open v roku 1998. Jej absolútny grandslamový debut sa skončil v 2. kole. Ešte v tom istom roku sa na Roland Garros prebojovala až do 4. kola, kde ju zastavila až dvojnásobná španielska víťazka podujatia Arantxa Sanchezová-Vicariová v troch setoch (4:6, 7:5, 6:3). Práve na tento zápas si Serena spomenula aj v nedeľu, pri svojom prvom štarte na parížskej antuke po troch rokoch: "Ona bola už vtedy veteránka a ja mladá a neskúsená. Dnes som si ten moment oživila. Aj ja som vtedy vyhrala prvý set, ale Arantxa sa do zápasu vrátila a bolo to práve na tomto istom dvorci. Na druhej strane je fajn, že mám ešte takú dobrú pamäť," dodala 25-ročná víťazka Roland Garros z roku 2002, ktorá v pavúku dvojhry tohto ročníka figuruje ako nasadená hráčka číslo osem. V druhom kole ju čaká lepšia z dvojice Milagros Sequerová (Ven.) - Virginie Razzanová (Fr.).

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.