Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Šéf SFZ Kováčik: Nemáme horších hráčov ako Bosniaci a Gréci

(Autor: SME - GABRIEL KUCHTA)
SITA|16. okt 2013 o 13:13

Ján Kováčik potvrdil, že v novembri si Slováci odohrajú zápasy s dvoma atraktívnymi súpermi na ich pôde.

RIGA. Slovenská futbalová reprezentácia sa neprebojovala na budúcoročné majstrovstvá sveta do Brazílie, v G-skupine európskej časti kvalifikácie obsadila nepostupové tretie miesto.

"Kvalifikáciu by som rozdelil na dve časti. Úvodnú, v ktorej sme prišli o možnosť dostať sa do Brazílie a potom tú druhú, ktorú hodnotím pozitívne - až na utorňajší druhý polčas v Lotyšsku," hodnotil prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik účinkovanie národného tímu v práve skončenej kvalifikácii.

"To už bol asi dôsledok toho, že to bol posledný zápas, o nič nešlo a hrali sme s mužstvom, ktoré nebolo v najsilnejšom zložení," dodal.

Najväčšie zlyhanie: Remíza vo Vaduze

Prvý muž slovenského futbalu tvrdí, že mu kvalifikácia MS 2014 dala množstvo podnetov, ako zmeniť niektoré veci k lepšiemu.

"Tieto zápasy veľa ukázali predovšetkým trénerovi Kozákovi a jeho realizačnému tímu. Za najväčšie negatívum považujem to, že sme nedokázali dvakrát vyhrať nad Litvou a za úplne najväčšie hodnotím remízu v Lichtenštajnsku. Pozitívne naopak bolo, že po výmene trénerov ukázalo mužstvo charakter, srdce a kvalitu na to, aby sme mohli s týmto mužstvom pomýšľať na vyššie ciele a méty."

Mali sme na viac, myslí si Kováčik

Šéf SFZ podotkol, že slovenské mužstvo malo na viac ako na konečné 3. miesto v kvalifikačnej G-skupine.

"Musíme síce rešpektovať silu Bosny a Hercegoviny a Grécka, ale myslím si, že nemáme horších hráčov, ako majú tieto dve krajiny. Bosniaci aj Gréci dali v týchto kvalifikačných zápasoch do hry viac odhodlania a chcenia ako naši futbalisti. Preto to dopadlo tak, ako to dopadlo," myslí si.

"Nasledujúca kvalifikácia bude pre mnohých hráčov možno poslednou šancou dostať sa na vrcholné podujatie. Verím, že táto symbióza zaberie a v bojoch o ME 2016 môžeme byť úspešní. Treba však uznať, že aj na tretie miesto v skupine zaručujúce baráž bude veľa adeptov a mnoho krajín, ktoré boli teraz neúspešné, sa na to pozerá presne ako my."

Novembrovú prípravu odohráme vonku

Kováčik následne povedal, že "ak bude tréner Kozák požadovať akúkoľvek zmenu alebo vylepšenie, v rámci možností mu zväz vyjde v ústrety."

Prezident Slovenského futbalového zväzu na záver potvrdil, že v novembrovom asociačnom termíne si Slováci zmerajú sily s dvoma atraktívnymi súpermi na ich pôde.

"Na 95 percent už je jasné, s kým budeme hrať, ale kým to nebude potvrdené, nebudeme prezrádzať bližšie informácie. Poviem len toľko, že to budú atraktívni súperi a náš tréner Kozák bude mať znova možnosť konfrontovať svojich hráčov s kvalitnými protivníkmi," dodal Ján Kováčik.

Súvisiace články