Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Prezident talianskeho futbalu rázne odmieta predčasné ukončenie sezóny

Milan Škriniar. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. apr 2020 o 09:51

Vraví, že takéto rozhodnutie nikdy nepodpíše.

RÍM. Prezident Talianskej futbalovej federácie (FIGC) trvá na tom, aby sa sezóna prerušená v dôsledku pandémie koronavírusu už čoskoro opäť rozbehla. Gabriele Gravina urobí podľa vlastných slov maximum pre to, aby sa Serie A i nižšie ligové súťaže dohrali.

"Pokiaľ budem stáť na čele federácie, nepodpíšem sa pod zrušenie ligového ročníka. Takéto rozhodnutie by znamenalo smrť pre taliansky futbal. Keby sme ligu ukončili, viedlo by to k súdnym sporom. Kto by vypadol a kto postúpil?" vyhlásil Gravina.

Reštart je však podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva v súčasnej situácii nereálny. Na prvom mieste musí byť zdravie hráčov, vyhlásil námestník ministra Pierpaolo Sileri v rozhovore pre talianske médiá.

"Otvorenie štadiónov pre divákov je určite vylúčené, ale aj obnovenie zápasov je z hľadiska rešpektovania zdravia futbalistov nereálne," uviedol podľa agentúry SID Sileri, ktorý nedávno sám ochorenie COVID-19 prekonal. "Futbal je kontaktný šport a je jasné, že je tam možnosť nákazy."

Serie A prerušili 9. marca, do konca sezóny zostáva odohrať 12 kôl. Taliansko je jednou z najzasiahnutejších krajín na svete, do štvrtkového predpoludnia tam evidovali viac ako 203-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 27.682 úmrtí.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články