Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Šéf Bayernu má vážne problémy s daňami. Pravidelne sa hlási na polícii

Na švajčiarsky účet si Hoeness ukladal príjmy z podnikania s údenínami. Štátu dodatočne zaplatil približne 6 miliónov eur. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 26. apr 2013 o 19:51

Hoenessa možno dočasne odvolajú z funkcie prezidenta Bayernu.

BERLÍN. Vedenie nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov zvažuje možnosť dočasného pozastavenia činnosti prezidentovi Ulimu Hoenessovi.

Dôvodom je zanedbanie jeho daňových povinností spojených s hotovosťou uloženou na účte vo švajčiarskej banke.

Škandál prepukol počas víkendu, keď nemecké médiá referovali, že prvý muž najúspešnejšieho futbalového klubu v krajine sa v januári dobrovoľne prihlásil príslušným úradom, aby napravil svoje zlyhanie.

Prípad otriasol dokonca aj politickou scénou, stredoľavá opozícia vyčíta kancelárke Angele Merkelovej, že kryje veľké daňové úniky.

"Uvedomil som si, že som spravil vážnu chybu. Snažil som sa napraviť ju aspoň tým, že som sa dobrovoľne prihlásil. Chcem mať čistý štít. Zákon mi to umožňuje," povedal prezident Bayernu pre Sport Bild.

Hoeness sa spoliehal na uzavretie daňovej dohody medzi Nemeckom a Švajčiarskom, podľa ktorej by všetko vyriešila jednorazová anonymná úhrada. Opozícia však hlasovanie o dohode zablokovala.

Na švajčiarsky účet si Hoeness ukladal príjmy z úspešného podnikania vo výrobe údenín. Podľa médií už štátu dodatočne zaplatil približne 6 miliónov eur.

Hoenessa pred mesiacom polícia dočasne zatkla a následne prepustila na kauciu vo výške 5 miliónov eur. Polícia prehľadala dom prezidenta Bayernu ešte 20. marca. Podľa podmienok kaucie sa Hoeness musí dvakrát týždenne hlásiť na policajnej stanicu.

VIAC O HOENESSOVYCH DAŇOVÝCH PODVODOCH SI PREČÍTAJTE TU

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články