Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Šéf Bayernu: Daňová kauza neotrasie mojou pozíciou

(Autor: SITA/AP)
SITA|4. nov 2013 o 19:36

Podľa nemeckých zdrojov 61-ročný šéf Bayernu ukryl na účtoch vo Švajčiarsku milióny eur, aby sa vyhol daňovým úradom v Nemecku.

MNÍCHOV. Prezident futbalového Bayernu Mníchov Uli Hoeness pôjde v marci pred súd. Je obvinený z daňových únikov.

Vyšší krajinský súd v Mníchove vo svojom vyhlásení súhlasil so začiatkom súdneho pojednávania k 10. marcu 2014. "Detaily obvinení nesmú byť zverejnené skôr, než sa začne verejné vypočutie. Sú predmetom súdneho tajomstva," píše sa vo vyhlásení súdu.

Šéfa Bayernu zatkli už 20. marca tohto roku na základe viacerých obvinení z daňových únikov v Nemecku, ale vzápätí ho prepustili na kauciu 5 miliónov eur. Neskôr sa predmetom vyšetrovania stali najmä bankové kontá vo Švajčiarsku písané na jeho meno. Hoeness medzitým v jednom z rozhovorov pripustil, že premiestnil milióny eur do Švajčiarska za účelom ochrany pred nemeckými bankovými úradmi.

Hoeness tvrdí, že je nevinný a dokáže to pred súdom. "Počas nasledujúcich štyroch mesiacov urobím maximum, aby som presvedčil súd o svojej nevine. Urobil som chybu ako súkromná osoba a budem sa za ňu zodpovedať," vyhlásil majster sveta z roku 1974 a doplnil: "Mám absolútnu podporu vedenia klubu i fanúšikov. Dostal som nespočetné množstvo listov od priaznivcov, ktorí stoja za mnou. Nemyslím si, že táto kauza otrasie mojou pozíciou prezidenta Bayernu Mníchov."

Súvisiace články