Ihrisko opustil so zakrvavenou tvárou. Nemec Rudy má zlomený nos

Sebastian Rudy opúšťal trávnik so zakrvavenou tvárou.
Sebastian Rudy opúšťal trávnik so zakrvavenou tvárou. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. jún 2018 o 07:33

Stredopoliara čakajú vyšetrenia, jeho štart v poslednom zápase základnej skupiny je otázny.

SOČI. Nemecký futbalový reprezentant Sebastian Rudy utrpel v sobotňajšom zápase MS vo futbale 2018 proti Švédsku (2:1) zlomeninu nosa.

Dvadsaťosemročný stredopoliar musel pri svojom debute na majstrovstvách sveta opustiť ihrisko už v 25. minúte po tom, ako ho švédsky útočník Ola Toivonen neúmyselne zasiahol kopačkou do tváre.

Rudymu sa silné krvácanie z nosa snažili zastaviť lekári nemeckého tímu, ale nepodarilo sa im to a v 31. minúte ho v zostave nahradil Ilkay Gündogan.

Sebastian Rudy opúšťal trávnik so zakrvavenou tvárou: fotogaléria

24.6.2018

"V nedeľu ma čaká röntgenové vyšetrenie. Až po ňom budeme vedieť, či je možné nos nejako zafixovať, aby som mohol nastúpiť v ďalšom zápase," vysvetľoval Rudy po stretnutí so Švédskom.

"Mám trochu problémy s dýchaním, ale v tejto chvíli necítim žiadnu bolesť."

Úradujúci majstri sveta proti Švédom strhli víťazstvo na svoju stranu gólom Toniho Kroosa v piatej minúte nadstaveného času. V stredu 27. júna čaká Nemcov posledný zápas v F-skupine proti Kórejskej republike.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Ihrisko opustil so zakrvavenou tvárou. Nemec Rudy má zlomený nos