Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Scolariho tím pre rasizmus fanúšikov vylúčili z Brazílskeho pohára

Luiz Felipe Scolari na uplynulých MS viedol domácu Brazíliu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 4. sep 2014 o 07:39

Trest dostal aj rozhodca, ktorý o udalostiach neinformoval v zápise. Rasizmus je v Brazílii trestný čin.

SAO PAULO. Futbalisti Gremia si v tejto sezóne viac nezahrajú v Brazílskom pohári, zo súťaže ich vylúčili pre rasistické správanie fanúšikov.

Minulý týždeň v prvom osemfinálovom stretnutí skupina domácich priaznivcov kričala na brankára hosťujúceho Santosu Aranhu "opica" a vydávala zvuky napodobňujúce primáta.

Dištanc na dva roky

Brazílsky športový tribunál k diskvalifikácii pridal aj pokutu 20-tisíc amerických dolárov a potrestal tiež hlavného rozhodcu zápasu.

Wilton Pereira Sampaio si nezapíska 90 dní, pretože do zápisu o stretnutí neuviedol, čo sa dialo na tribúnach v Porto Alegre.

Vinníci z radov divákov sa na futbalové štadióny nedostanú najbližšie dva roky. Tribunál o vylúčení zverencov bývalého trénera brazílskej reprezentácie Luiza Felipeho Scolariho rozhodol jednomyseľne pomerom hlasov 5:0.

Rasizmus je trestný čin

"Gremio verdikt rešpektuje, ale má technické výhrady. Nevravím, že rozsudok je nespravodlivý, len sa nám zdá, že výklad pravidla bol príliš prísny. Klub spolupracoval v maximálnej možnej miere," komentoval prezident Gremia Fabio Koff.

Gremio je štvornásobný víťaz Brazílskeho pohára. Predmetný zápas prehralo 0:2.

Prípad vyšetruje aj polícia, usvedčeným osobám hrozí stíhanie, pretože rasizmus je v Brazílii trestný čin.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.