Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Schmiedta vystriedal Hruščák

Sportnet|Publikované 12. dec 2006 o 23:00

Košice - Vedenie 1. MHK Košice pred posledným kolom hádzanárskej extraligy mužov v kalendárnom roku odvolalo doterajšieho trénera Gabriela Schmiedta. Vystrieda ho staronový tréner Ján Hruščák, ktorý doteraz pôsobil pri doraste a viedol aj prvoligovú ...

Košice - Vedenie 1. MHK Košice pred posledným kolom hádzanárskej extraligy mužov v kalendárnom roku odvolalo doterajšieho trénera Gabriela Schmiedta. Vystrieda ho staronový tréner Ján Hruščák, ktorý doteraz pôsobil pri doraste a viedol aj prvoligovú rezervu.

Družstvo vlani pod Schmiedtovým vedením skončilo na treťom mieste, v tejto sezóne mu patrilo po základnej časti piate miesto a po úvodnom kole skupinovej fázy v A-skupine sú Košičania na druhom mieste. Aj preto pondelkové rozhodnutie Správnej rady prekvapilo. Namieste je otázka, prečo sa vedenie klubu k takému kroku neodhodlalo už skôr, ale tesne pred reprezentačnou prestávkou.

"Podľa viacerých odborníkov, ako aj hlasov fanúšikov sme mali k tomuto kroku pristúpiť už skôr. Stále sme si mysleli, že výkon družstva klesá, lebo chýbal Farkašovský, potom mal problémy Kolesár, medzitým sme si hovorili, že máme mladý káder. Sami pred sebou sme nachádzali nejaké výhovorky a sypem si popol na hlavu aj sám. Výkon nemal vzostupný charakter, ale opačný.

Vrcholom bolo, že v závere základnej časti nám bodovo odskočili Nové Zámky aj ŠKP Bratislava. Sú to naši dvaja najväčší konkurenti a ich káder sa nedá porovnávať s naším. Na Správnej rade sme rozobrali viaceré možnosti a rozhodli sme sa pre zmenu na trénerskom poste. Prišla síce dosť neskoro, ale nie tak neskoro, aby sa nedalo niečo zlepšiť," povedal prezident klubu Boris Farkašovský.

Podľa našich informácií súčasný káder dlho pohromade nezostane. Po skončení sezóny majú niektorí hráči záujem odísť. Aj preto vedenie klubu chce, aby toto družstvo zložené okrem brankára Olejára iba z vlastných odchovancov, bojoval o majstrovský titul. Ten posledný získali Košičania ešte v roku 1999, čo je už poriadne dávno.

JAROSLAV GLOVIČKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.