Na turnaji skončila v druhom kole Viktória Kužmová.

HOBART - 2. kolo:

(dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch vonku)

Karolína Schmiedlová (SR) - Alison van Uytvancková (Belg.-8) 6:3, 6:2

Kirsten Flipkensová (Belg.-7) - Viktória Kužmová (SR) 6:7 (3), 6:4, 6:1

HOBART. Slovenka Karolína Schmiedlová sa postarala o prekvapenie. V stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA International Hobart International v austrálskom Hobarte zvíťazila nad ôsmou nasadenou Alison van Uytvanckovou z Belgicka za 88 minút hladko 6:3, 6:2.

V úvodnom dejstve pritom otočila nepriaznivý stav z 1:3 na gemy.

Súperky odohrali šiesty vzájomný zápas. Schmiedlová vyrovnala bilanciu na 3:3.

V dueli o postup do semifinále nastúpi proti Rumunke Irine-Camelii Beguovej, s ktorou má bilanciu 3:2.

Schmiedlovú nenapodobnila Viktória Kužmová, ktorá podľahla belgickej sedmičke podujatia Kirsten Flipkensovej za 127 minút 7:6 (3), 4:6, 6:1.

Kužmová mala partiu dobre rozohranú, keď po zisku úvodného setu viedla v druhom 4:2, ale následne prehrala sedem gemov za sebou.

Hráčky prvý raz na seba narazili vlani na tráve v holandskom Hertogenboschi, do finále aj vtedy postúpila belgická tenistka vďaka výhre 7:5, 6:7 (7), 6:4.

V súboji o postup medzi najlepšiu štvoricu v Hobarte čaká Flipkensovú lepšia z duelu Sofia Keninová (USA) - Ons Jabeurová (Tun.).