Scheifelemu sa stále nepáči jeho trest: Čo som asi mal urobiť?

Oh My Hockey|11. jún 2021 o 10:50

Winnipegu to ani v tejto sezóne nevyšlo. Tento tím musel v poslednom roku podstúpiť niekoľko nútených zmien, no napriek tomu si s McDavidovým Edmontonom dokázal poradiť bez straty „kvetinky“. Jets pokorili Oilers 4:0 na zápasy a do série s Montrealom vstupovali poriadne hladní.

Možno však boli až príliš hladní. Jets túto sériu prehrali v podstate už v prvom zápase. Najprv dostali dva rýchle góly, potom síce prevzali iniciatívu a vypracovali si množstvo šancí, väčšinou však stroskotávali na dobre chytajúcom Careym Priceovi. Zápas mal dramatický záver, keď Jets za stavu 3:4 odvolali brankára. K puku si dokorčuľoval Jake Evans a obtočením okolo brány zasunul puk do opustenej svätyne domácich. Prakticky zlomok sekundy po Evansovom góle k nemu dofrčal Mark Scheifele a hráča súpera tvrdo zrazil.

Evansa odviedli z ľadu na nosidlách a neskôr sa uňho potvrdil otras mozgu. Hviezdu Winnipegu si následne povolalo „na koberček“ Oddelenie pre bezpečnosť hráčov NHL a Scheifelemu naparilo stopku na štyri zápasy. Do konca play-off tak už do boja nezasiahol a bezmocne sa prizeral, ako Canadiens prevalcovali jeho Jets 4:0 na zápasy. Scheifele po skončení série predstúpil pred novinárov len druhýkrát od svojho suspendovania a s trestom veru spokojný nebol.

„Myslel som si, že sa ma pokúsi odstaviť Phillip Danault, no napokon to bolo Oddelenie pre bezpečnosť hráčov. To je dosť nanič,“ povedal Scheifele. „Na konci dňa je vám ľúto tých dôsledkov. Hovoril som to už veľakrát a poviem to znova, zraneného súpera vidíte vždy neradi. Ja som hráč, ktorý túto hru rešpektuje a ktorý rešpektuje ostatných.“

„Bol by som však rád, keby mi Oddelenie pre bezpečnosť hráčov povedalo, čo som v danom momente mal urobiť lepšie. Prehrával som si ten incident v hlave znovu a znovu a jediné, čo som asi mal urobiť, bolo sklamať mojich spoluhráčov a skrátka vzdať ten back check,“ povedal Scheifele, ktorý zopakoval, že svoj trest považuje za neprimeraný.

„Vyradili ma z tej série. Skrátka mi nedali šancu hrať a bojovať s mojimi spoluhráčmi. Už o tom nebudem ďalej hovoriť, aby som nedostal pokutu alebo niečo podobné,“ uzavrel Scheifele.

Nachádzate sa tu: