Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Saudská Arábia bojkotuje Katar. Majstrovstvá sveta vysiela nelegálne

Futbalisti Saudskej Arábie dosiaľ na svetovom šampionáte nezískali ani jeden bod. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 22. jún 2018 o 07:52

Stanica BeoutQ podľa UEFA veľmi vážne porušuje duševné vlastníctvo.

MOSKVA. Minister športu Saudskej Arábie Turki Al-Sheikh skritizoval prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksandra Čeferina, keď mu dal za vinu to, že lukratívne televízne práva na vysielanie zápasov majstrovstiev sveta aj Ligy majstrov sú na Blízkom východe v rukách Kataru.

Ako je známe, Saudská Arábia dlhodobo bojkotuje organizátorskú krajinu MS 2022. Al-Sheikh vo štvrtok vyhlásil, že Čeferin je "muž mnohých tvárí", ktorý sa s ním odmietol stretnúť.

UEFA zakrátko reagovala prostredníctvom svojho oficiálneho twitterového účtu.

"UEFA je prekvapená tweetom Turkiho Al-Sheikha, nakoľko prezident Čeferin o tejto osobe nikdy nepočul, a preto ani nemal dôvod stretnúť sa s ním," uviedol strešný orgán európskeho futbalu.

Monopol pre vysielanie priamych prenosov z významných futbalových podujatí v regióne Blízkeho východu drží katarská spoločnosť beIN SPORTS.

Saudskoarabi preto stretnutia MS v Rusku vysielajú cez vlastný kanál BeoutQ, avšak vysvitlo, že nelegálne. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) ho dokonca označila za "pirátsku stanicu".

Dodala, že uvedený kanál "veľmi vážne porušuje duševné vlastníctvo" a podnikne kroky k tomu, aby zastavila porušovanie zákona.

Vyhlásenie zo strany FIFA prišlo krátko po tom, ako jej prezident Gianni Infantino sledoval otvárací zápas MS 2018 medzi Ruskom a Saudskou Arábiou (5:0) v spoločnosti saudského korunného princa Mohammeda bin Salmana.

UEFA tiež potvrdila, že stanica BeoutQ nelegálne odvysielala už minuloročné finále Ligy majstrov.

"Naša organizácia sa domnieva, že nezákonné pirátstvo živých futbalových prenosov, zvlášť v rozsahu, v akom to prevádzkuje BeoutQ, predstavuje významnú hrozbu pre európsky futbal," skonštatovala UEFA.

Al-Sheikh sa vyjadril, že UEFA ani FIFA by nemali ignorovať 30 miliónov fanúšikov v Saudskej Arábii. Vyslovil želanie, aby FIFA prehodnotila možnosti vysielania futbalových zápasov v tomto regióne.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.