Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Šanca Ostravy na ligu žije, mesto prijalo návrh na odkúpenie Bazalov

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
TASR|20. máj 2013 o 15:49

Šanca Baníka Ostrava na záchranu v najvyššej českej futbalovej súťaži stále žije.

OSTRAVA. V pondelok Mestské zastupiteľstvo prijalo návrh na odkúpenie štadióna na Bazaloch, čím klub získa potrebné financie na splatenie obrovských dlhov. Dodatočne by tak mohol získať aj licenciu, bez ktorej v profesionálnych súťažiach účinkovať nemôže.

"Baník zažil pár minút klinickej smrti," citoval idnes.cz spolumajiteľa klubu Petra Šafarčíka. Jeho klub bojuje v Gambrinus lige o záchranu, v sále na magistráte v pondelok predpoludním bojovali o jeho záchranu mestskí zástupcovia. V hlasovaní, ktoré sprevádzali zmätky, Baník najskôr padol, keďže zastupiteľstvo najskôr návrh odmietlo, ale v opakovanom ho naopak prijalo. "Je to super, sme šťastní," povedal hráč Martin Lukeš, ktorý spolu s Milanom Barošom sledoval pondelkové rokovanie priamo na magistráte. "Baník žije a veríme, že rozhodnutie zástupcov mesta povedie k lepším zajtrajškom," dodal.

Baník Ostrava predajom štadióna získa približne 115 miliónov korún a dostane tak finančné prostriedky na splatenie dlhov v zhruba rovnakej výške. Môže sa tak odvolať na licenčný tribunál a získať licenciu, bez ktorej sa prvá ani druhá liga hrať nemôžu.

Baník pred 14 dňami licenciu nezískal práve kvôli dlhom a odvolať sa môže do utorka 21. mája. Následné rozhodnutie licenčného tribunálu však už bude konečné. Stane sa tak 31. mája.

"V ten deň do 17.00 h musím na UEFA nahlásiť výsledky licenčného rokovania," povedal licenčný manažér asociácie Stanislav Rýznar a dodal: "Teraz je na vedení Baníka, aby v rámci odvolania preukázal, že nastali nové skutočnosti, ktoré môžu zmeniť súčasné rozhodnutie."

Posledný májový deň sa tak Baník dozvie, či licenciu aj pre budúci ročník získal. A v sobotu 1. júna po domácom zápase s Jabloncom si bude môcť definitívne zabezpečiť svoju ligovú príslušnosť aj na ihrisku.

Súvisiace články