Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

San Jose poslalo Viedenského na farmu

(Autor: slovakprospect.com)
SITA|Publikované 18. sep 2013 o 10:15

Meno slovenského centra sa objavilo medzi jedenástkou hráčov, ktorých klub NHL San Jose Sharks poslal z hlavného kempu na farmu do Worcesteru.

SAN JOSE. Meno slovenského centra Mareka Viedenského sa objavilo medzi jedenástkou hráčov, ktorých klub NHL San Jose Sharks poslal z hlavného kempu na farmu do Worcesteru. V mužstve AHL by mal odohrať celú sezónu 2013/2014. Informuje o tom Worcester Telegram.

Viedenský v júli podpísal so Sharks dvojcestnú zmluvu na jeden rok. Dvadsaťdvaročný center pôsobí v Severnej Amerike od leta 2008. Predchádzajúce dve sezóny hral vo farmárskej AHL za Worcester Sharks, v ročníku 2012/2013 aj v ECHL za San Francisco Bulls. Marek Viedenský reprezentoval Slovensko na MS v kategóriách do 18 aj 20 rokov.

Po Viedenského odchode je v kempoch klubov NHL sedemnásť Slovákov. Už skôr sa presunuli do tímov nižších súťaží Martin Reway z Montrealu a Martin Gernát z Edmontonu. Zo Slovákov s dvojcestnou zmluvou zostávajú v kempoch ešte Tomáš Tatar, Marek Tvrdoň, Tomáš Jurčo, Martin Marinčin, Marek Hrivík, Richard Pánik, bez profesionálneho kontraktu sa vo Washingtone pripravuje Michal Čajkovský. Z týchto hráčov má istotu prvého tímu zatiaľ iba Tomáš Tatar. V novej sezóne by sa mali predstaviť na zámorských ľadoch aj Zdeno Chára, Andrej Sekera, Marián Gáborík, Marián Hossa, Michal Handzuš, Tomáš Kopecký, Peter Budaj, Ľubomír Višňovský, Andrej Meszároš a Jaroslav Halák.

Súvisiace články