Sam Bennett na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)

1.Sam BennettÍrskoBora-Hansgrohe3:24:37 h
4.Patrick BevinNový ZélandBMC Racing+ 0 s
5.Ahmet OrkenTureckoTurecká reprezentácia+ 0 s
6.Iván GarcíaŠpanielskoBahrain-Merida+ 0 s
93.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 1:18 min

MARMARIS. Írsky cyklista Sam Bennett z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom tretej etapy na pretekoch Okolo Turecka, ktoré sú zaradené do prestížneho seriálu WorldTour.

Dvadsaťsedemročný jazdec potvrdil dobrú formu z predchádzajúcich dní, keď skončil prvý a druhý.

Vďaka triumfu v šprintérskej koncovke si udržal dres pre lídra podujatia pred druhým Argentínčanom Maximilianom Richezem, ktorého zdolal v stredajšom tesnom finiši v Marmarise.

Slovenský zástupca Juraj Sagan prišiel do cieľa na 93. mieste s vyše minútovým mankom za svojím tímovým kolegom Bennettom.

V piatok čaká pelotón na podujatí Okolo Turecka štvrtá etapa z Marmarisu do Selcuku (205,5 km), ktorá povedie kopcovitým terénom a ponúkne dovedna tri horské prémie.

Preteky vyvrcholia v nedeľu 6. etapou s cieľom v Istanbule.

108.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 4:15 min
Domov»Cyklistika»Saganov kolega vyhral aj tretiu etapu a upevnil si celkové prvenstvo na Okolo Turecka