Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Šaľu čaká v pohári kyjevská neznáma

Rastislav Hríbik|7. jan 2006 o 00:00

ŠAĽA - Akékoľvek víťazstvo - také je želanie trénerky hádzanárok Dusla Šaľa Dariny Braunovej pred dnešným prvým zápasom 3. kola Pohára EHF. Súperom posledného ženského zástupcu v európskych pohároch v tejto sezóne bude ukrajinský tím Spartak Kyjev. ...

Trénerka hádzanárok Šale Darina Braunová (vľavo) udeľuje pokyny Lýdii Fábryovej počas 2. predkola Ligy majstrov so srbským tímom Knjaz Miloš Arandelovac. Do hlavnej fázy postúpil balkánsky tím, Duslo sa muselo uspokojiť s účasťou v Pohári EHF, v ktorom ho dnes čaká prvý duel 3. kola s ukrajinským Spartakom Kyjev. FOTO - TASR

ŠAĽA - Akékoľvek víťazstvo - také je želanie trénerky hádzanárok Dusla Šaľa Dariny Braunovej pred dnešným prvým zápasom 3. kola Pohára EHF. Súperom posledného ženského zástupcu v európskych pohároch v tejto sezóne bude ukrajinský tím Spartak Kyjev. Pre slovenského majstra zostáva sila súpera veľkou neznámou. "Nezohnali sme žiadnu videokazetu. Museli sme sa pripravovať bez nej. Jediné, čo sa nám podarilo zistiť, že Kyjevčanky majú v kádri tri reprezentantky z nedávnych MS v Petrohrade - brankárku a dve hráčky do poľa," tvrdí Braunová.

Aj preto si netrúfa dopredu odhadnúť postupové šance oboch tímov. "Ťažká úloha. Aj keď by sa nám doma podarilo vyhrať o päť gólov, nič to pred budúcotýždňovou odvetou v Kyjeve nemusí znamenať. Až samotný zápas ukáže, či si na postup do osemfinále môžeme trúfať." Vlani to Šalianky dokázali. V čisto slovenskom súboji o jediný gól vyradili rivala z východu republiky Iuventu Michalovce. Medzi elitnú osmičku ich potom nepustil dánsky Horsens.

Momentálne druhý tím ukrajinskej ligy mal pred tromi rokmi na dosah triumf v PVP, vo finále mu k titulu s francúzskym Besanconom chýbali tri góly. Odvtedy sa v európskych pohároch výraznejšie nepresadil. Zásluhou tureckých tímov končil vždy v treťom kole. V sezóne 2003/04 Kyjev zastavil istanbulský Üsküdar, vlani Havelsan Ankara. "Určite to nebude ľahký súper, ale my sa dopredu nikdy nevzdávame. Diváci asi krásny zápas čakať nemôžu, v takýchto dôležitých dueloch sa hrá inak," vraví Braunová.

Šaľa, pre ktorú bol prípravou na duel i vianočný turnaj v Györi, už nemôže počítať s tehotnou Lýdiou Fábryovou. Do tímu sa však po materskej vracia skúsená Andrea Šalatová. "Klub s ňou prvého januára už stihol uzatvoriť zmluvu, no Andrea s nami trénovala dva či tri razy týždenne už v decembri. Nie je vylúčené, že proti Ukrajinkám zasiahne do hry." Stretnutie sa začína o 18.00 h, rozhodujú Litovčania Zvironas a Mikucionis.

Súvisiace články