Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Šalatová hlási návrat

Sportnet|5. jan 2006 o 00:00

ŠAĽA - Hádzanárska osobnosť medzi sedmičkami Andrea Šalatová sa pripravuje na návrat na palubovky. Tridsaťdvaročná skúsená spojka, ktorá počas svojej bohatej kariéry obliekala okrem materskej Šale aj dresy BCT Bratislava a Michaloviec, sa rozhodla vrátiť

Andrea Šalatová si čoskoro opäť oblečie šaliansky dres. FOTO - AUTOR

po poldruharočnej odmlke spôsobenej materskou dovolenkou. Pre návrat sa rozhodla aj napriek tomu, že pri oslavách majstrovského titulu Dusla v roku 2004 oficiálne vyhlásila koniec hráčskej kariéry.

"Rozhodla som sa, že to ešte skúsim. Dosiaľ som sa pripravovala individuálne, no čoskoro sa plánujem zapojiť do prípravy so šalianskym družstvom. Hlavne sa chcem do kondície dostávať pomaly, aby som to neunáhlila. Aj preto som sa najprv pripravovala sama," prezradila Andrea Šalatová, pre ktorú nie je návrat na palubovku po materskej dovolenke novinkou. Po narodení syna Tomáša ho zvládla, ako to bude teraz po dcérke Radke však nedokáže predpovedať. "To sa ma opýtajte potom. Teraz sa chcem čo najviac sústrediť nato, aby som návrat do družstva zvládla po fyzickej stránke čo najlepšie. A kedy si trúfam nastúpiť na stretnutie? Neviem, uvidím, ako sa budem cítiť," nešpecifikovala termín návratu do zostavy Dusla odchovankyňa šalianskej hádzanej.

Andrea Šalatová môže byť vďaka svojim bohatým skúsenostiam tromfom zatiaľ nepresvedčivého Dusla, ktorému aktuálne patrí v tabuľke WHIL až štvrté miesto, tobôž keď ďalšia opora Lýdia Fábryová ohlásila odchod na materskú dovolenku. "Je jasné, že Šali budem chcieť pomôcť k návratu na špicu tabuľky i k obhajobe majstrovského titulu, no ťažko môžem teraz predpokladať, ako rýchlo a či vôbec sa dostanem do optimálnej hernej formy," sympaticky ukončila debatu Andrea Šalatová.

Súvisiace články