Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šaľa prehrala v Olomouci

SITA|Publikované 27. sep 2008 o 21:04

Slovensko-česká súťaž hádzanárok ponúkla 4. kolo.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov zápasov 4. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL (Women´s Handball International League):

PIATOK

• HK Slávia Partizánske - HK Štart Trenčín 22:26 (9:16)

Najviac gólov: Hodošková 7 - Gašparovičová 6/2, Birkušová a Bahýlová po 6

Pok. hody: 6/3 - 4/3, vylúčené: 1 - 4, ČK: Gašparovičová (Trenčín) za tri vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Kanda (obaja SR), 350 divákov

Domáce v prvom polčase zaostali za svojím tradičným výkonom, súper im ušiel do výrazného vedenia. V druhom dejstve v 54. min síce domáce dotiahli na rozdiel jedného gólu (21:22), ale v posledných piatich minútach nepremenili dve sedmičky a nemali už dosť síl na dotiahnutie sa za súperkami.

SOBOTA

• ŠKP Bratislava - HC Zlín 32:18 (18:13)

Najviac gólov: Beňušková 7/3, H. Janšáková 5, Cicmanová 4 - Budayová 7/4, Ručková 4, Češková 3

Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Sivák a Dvorský (obaja SR), 200 divákov

Domáce družstvo podalo lepší výkon ako v predchádzajúcom zápase proti Slávii. V druhom polčase prevládala obrana nad útokom. Víťazstvo domáceho ŠKP bolo úplne zaslúžené.

• Iuventa Michalovce - Casta Sokol Písek 30:22 (16:8)

Najviac gólov: Hricíková 6/2, Rubcová 6, Dittelová 5 - Martinková 7/3, Veselá 6

Pok. hody: 5/3 - 8/4, vylúčené: 5 - 6, rozhodovali: Jahodka a Mičuda (obaja SR), 600 divákov

Iuventa mala vynikajúci úvod, keď v 19. min viedla už 8:1. Družstvo Písku sa však dokázalo obdivuhodne vzchopiť, postupne znižoval manko a v 46. min bol rozdiel už len dvojgólový (21:19). Od tohto momentu sa domáce hráčky prebrali. Záver zápasu už bol úplne v ich réžii a napokon zaslúžene zvíťazili 30:22.

• ŠKP HK Banská Bystrica - TJ Házená Jindřichov Hradec 34:27 (17:11)

Najviac gólov: Kollárová 13, Kmeťová-Oborilová 7, Rumanovská 5 - Kohoutová 8, H. Martinková 7, Matoušková 4

Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 2 - 7, ČK: Matoušková (J. Hradec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 300 divákov

Prvý gól stretnutia dala Banská Bystrica. Potom sa približne na pätnásť minút ujali vedenia hostky, od 20. min však už opäť vyhrávali domáce hráčky. Druhý polčas mal jednoznačný priebeh. ŠKP miestami viedlo až o 12 gólov. Domáci tréner dal v závere príležitosť všetkým hráčkam z lavičky. Hosťujúce družstvo náskok stiahlo, Banskobystričanky však s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca.

• DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 29:21 (15:13)

Najviac gólov: Hejtmánková 8/6, Uličná 6, Hrbková 5 - Martanovičová 7/2, Pileková 5, Trochtová 4

Pok. hody: 6/6 - 4/2, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 200 divákov

V zápase nadpriemernej úrovne mali domáce hádzanárky pomalší začiatok, napokon sa však rozohrali k vynikajúcemu výkonu. Prvý polčas skončil dvojgólovým rozdielom v prospech Olomouca (15:13), v druhej časti hry však už domáce jasne dominovali. V drese Olomouca vynikala najmä brankárka Raníková, najlepší výkon z hráčok Šale podala najlepšia strelkyňa hostí Martanovičová.