Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

Šafářová odhodlaná prelomiť negatívnu bilanciu

SITA|20. apr 2007 o 15:09

BRATISLAVA 20. apríla (SITA) - Lucie Šafářová, ktorá je rebríčkovou dvojkou tímu českých tenistiek vo víkendovom bratislavskom zápase 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie, s vďakou prijala priebežnú ...

BRATISLAVA 20. apríla (SITA) - Lucie Šafářová, ktorá je rebríčkovou dvojkou tímu českých tenistiek vo víkendovom bratislavskom zápase 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie, s vďakou prijala priebežnú správu o piatkovom počínaní si svojho priateľa Tomáša Berdycha v Monte Carle. Na margo vlastnej negatívnej bratislavskej i fedcupovej bilancie odhodlane vyhlásila: "Najvyšší čas zlomiť to." Dvadsaťročná rodáčka z Brna, ktorá však nielen v športovej rovine vyrastala v Prostějove, má v prestížnej súťaži družstiev výkaz 0:3. Vlani na jesennom podujatí ITF Ritro Slovak Open v Sibamac aréne NTC na tvrdom povrchu pod zatiahnutou strechou, teda v odlišných podmienkach oproti súčasným, ako najvyššie nasadená podľahla hneď v 1. kole nemeckej kvalifikantke a neskoršej finalistke Kristine Barroisovej 6:3, 1:6, 3:6.

Medzičasom táto ľaváčka získala skalpy Belgičanky Justine Heninovej, Francúzky Amélie Mauresmovej, Rusky Svetlany Kuznecovovej i krajanky Nicole Vaidišovej - všetko hráčok Top 10, ale na "hardovej" časti amerického turné sa jej nedarilo a dve ponúkajúce sa podujatia na zelenej antuke v Amelia Islande i Charlestone vynechala. "V Miami som ochorela. Bola to klasická chrípka, teda nič vážne a extra dlhodobé. Určite som mesiac nestonala v posteli," vysvetlila L. Šafářová.

Zatiaľ posledný súťažný zápas na sypkom povrchu odohrala v júli 2006. V semifinále v Palerme vtedy podľahla tej Španielke Anabel Medinovej-Garriguesovej, ktorú nedávno zdolala slovenská dvojka Dominika Cibulková. "Ten prechod na antuku nevnímam ako nejaký prípadný hendikep. Dlhší čas sa na nej pripravujem a som na takéto zmeny zvyknutá," povedala víťazka turnajov WTA Tour vo Forest Hills, Estorile a Gold Coast, ktorá si v stredu odskočila splniť študijnú povinnosť. Na gymnáziu písala maturitnú prácu z čestiny. "Zvolila som si olympijskú tému, čo mi je blízke," kvitovala finalistka februárového prestížneho halového turnaja v Paríži.

Šafářová v sobotu približne po 13.10 h nastúpi spolu s Danielou Hantuchovou na dvorec ako prvá. "Vyhovuje mi to. Rada vopred viem, kedy budem hrať, takže som so žrebom spokojná. Proti Daniele síce zažijem premiéru, ale poznáme sa veľmi dobre, pretože sme v minulosti párkrát spolu trénovali," prezradila 30. tenistka singlového renkingu.


Súvisiace články