Momentka zo zápasu medzi Ružomberkom a Zlatými Moravcami.
Momentka zo zápasu medzi Ružomberkom a Zlatými Moravcami. (Autor: TASR)

Tesne pred koncom vyrovnal Štefan Gerec.

Rozhodovali: Ochotnický - Hrmo, Kuba, bez divákov.

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Luka, Mojžiš, Selecký - Kochan – Šefčík (71. Gerec), Takáč, Regáli - Boďa, T. Bobček (56. Luterán).

Zlaté Moravce: Kira - Čögley, Tóth, Menich, Čonka - Bednár - Mondek, Sloboda, Kyziridis (88. Chren) - Gamboš (78. Ďubek), Švec (78. Kolesár).

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti Ružomberka remizovali v sobotňajšom zápase 18. kola Fortuna ligy s hráčmi Zlatých Moraviec 1:1.

Prišli tak o trojzápasovú víťaznú sériu, pričom v predošlých dueloch proti Trenčínu, Trnave a Michalovciam dosiahli skvelé skóre 9:0.

Na domácom ihrisku inkasovali v 30. minúte z kopačky Mareka Šveca, ale v 87. minúte zachránil Ružomberčanom aspoň bod striedajúci Štefan Gerec.

Priebeh zápasu Ružomberok - Zlaté Moravce

I. polčas:

V šiestej minúte sa do lopty tesne za domácou šestnástkou oprel Kyziridis a Krajčírik strelecký pokus vytesnil na rohový kop.

V 18. minúte mal na druhej strane plné ruky práce Kira, keď z osemnástich metrov dobre vypálil Takáč. Ešte väčšie umenie musel gólman hostí vytiahnuť o šesť minút neskôr, keď ratoval svoj tím pri šanci Boďu.

Po polhodine hry sa už, ale na opačnom póle ihriska, menilo skóre, keď po presnej prihrávke Slobodu skóroval Švec.

Liptáci zvýšili obrátky, tlačili sa dopredu, ale do prestávky si žiadnu príležitosť na nevypracovali, keď na kompaktnú obranu súpera nedokázali nájsť recept.

II. polčas:

Hneď po otvorení druhého polčasu, pálil pred bránou MFK osamotený Kyziridis, ale v neľahkej pozícii mu strela absolútne nesadla.

Ružomberok mal potom zápasové opraty vo svojich rukách, lenže zväčša jeho úsilie končilo len pred pokutovým územím Moravčanov, ktorí prehusťovali priestor a mysleli predovšetkým na kvalitnú defenzívu.

V 77. minúte po páde prenikajúceho Gereca v šestnástke ViOnu hlavný rozhodca Ochotnický nariadil pokutový kop proti Zlatým Moravciam, ktorý potom po dlhšej diskusii s hráčmi hostí a so svojim asistentom Hrmom odvolal.

V 87. minúte sa Ružomberčania predsa dočkali vyrovnania, po prihrávke Fabiša sa zapísal do streleckej listiny striedajúci Gerec.

Hlasy po zápase:

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Vedeli, sme, že Zlaté Moravce budú húževnatým súperom, čo sa aj naplnilo. Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať. Preto sme zvolili rozostavenie s dvomi útočníkmi. No musím povedať, že spolupráca nám tam nevychádzala. Chceli sme vstúpiť tlakom, vypracovať si nejaké príležitosti. To sa aj podarilo, brankár Kira v prvej 15-minútovke dobre zasiahol.

Mali sme aj štandardné situácie. Súper bol veľmi dobre organizovaný. Hosťom vyšla jedna kontra, keď sme nezachytili stred poľa. Chceli sme niečom so zápasom spraviť. Vyšlo nám striedanie a Štefan Gerec vďaka svojej aktivite vyrovnal."

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "V zápase sa striedali nejaké fázy. V určitých sme boli lepší my, v druhom polčase možno prišiel dlhší úsek, keď sa súper snažil dať gól a napokon sa mu to aj podarilo. Je veľké pozitívum, že ďalší zápas vonku sme neprehrali.

Mužstvo získalo ďalší a veľmi dôležitý bod. Ukázali sme zase, že fungujeme, pracujeme a snažíme sa spoločne stúpať hore. Je to pre nás dôležité, že po nejakom ťažkom období postupne aj body pribúdajú do tabuľky.“