Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Ruska Virolainenová vyhrala stíhacie preteky v Osrblí

Na snímke zľava česká biatlonistka Lea Johanidesová, ruská biatlonistka Daria Virolajnenová a nemecká biatlonistka Denise Herrmannová na stupni víťazov po stíhacích pretekoch žien na 10 km v rámci 6. kola IBU Cup-u v biatlone v biatlonovom centre Osrblie. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 4. feb 2017 o 11:21

Slovenka Terézia Poliaková obsadila 18. miesto. Sestry Paulína a Ivona Fialkové nenastúpili.

OSRBLIE. Ruská biatlonistka Daria Virolainenová triumfovala v sobotu v Brezne-Osrblí v stíhacích pretekoch na 10 km na záver programu žien v rámci 6. kola IBU Cupu.

Urobila dve chyby na strelnici a v cieli mala náskok 14,3 s pred Češkou Leou Johanidesovou, ktorá sklopila všetkých dvadsať terčíkov a výrazne sa posunula zo vstupnej deviatej pozície.

Nespokojná Poliaková

Najmä vinou piatich trestných okruhov klesla na tretiu priečku nemecká víťazka piatkového šprintu Denise Herrmannová, zaostala o 21,2 sekundy. Virolainenová bola v rýchlostných pretekoch druhá.

Slovenka Terézia Poliaková so štyrmi ranami mimo a mankom 3:37,7 min obsadila 18. pozíciu, čo je zlepšenie o sedem miest oproti rýchlostným pretekom.

Na snímke slovenská biatlonista Terézia Poliaková v šprinte žien na 7,5 km v rámci 6. kola IBU Cup-u v biatlone v biatlonovom centre Osrblie. (Autor: TASR)

Terézia Poliaková bola v cieli na seba nahnevaná: "Najmä na streľbu, ťažko si vysvetliť, čo sa deje. Na začiatku mi začnú terče pekne padať, posledné zasa netrafím. Aj som si hovorila, že pôjdem štyri nuly, čiže budem na strelnici bezchybná, no nestalo sa a veľmi ma to mrzí."

"Chvíľu sa zdalo, že sa výrazne posuniem v poradí, už som sa videla na trati a bác, netrafila som posledné dva terče. Inak forma mi narástla, je to lepšie ako na začiatku sezóny, podržali ma perfektne urobené lyže, zachraňovali ma v zjazdoch. Doma bolo super štartovať, divácka podpora hnala vpred," dodala.

Bez sestier Fialkových

Sestry Paulína a Ivona Fialkové po 3. a 31. priečke zo šprintu nenastúpili, v súvislosti s prvou odznelo avízo tohto typu už na sklonku úvodného dňa vzhľadom na šetrenie síl pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v rakúskom Hochfilzene (9. - 19. februára).

O 12.hodine a 30minúte sa začnú stíhacie preteky mužov na 12,5 km (Matej Kazár bol v piatkovom šprinte desiaty), ktoré uzavrú prvé z dvoch februárových významných medzinárodných podujatí v Brezne-Osrblí.

Na 22. - 28. február sú do tohto dejiska naplánované MS juniorov a kadetov, ktoré sa pôvodne mali konať v ruskom Ostrove.

IBU Cup v biatlone - 6. kolo - Brezno-Osrblie (SR) - sobota:

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Daria Virolainenová (Rus.) 30:59,9 min (2), 2. Lea Johanidesová (ČR) +14,3 s (0), 3. Denise Herrmannová (Nem.) +21,2 (5), 4. Uliana Kaiševová (Rus.) +35,9 (1), 5. Irina Usluginová (Rus.) +36,7 (2), 6. Marion Deigenteschová (Nem.) +1:10,2 min (0),... 18. Terézia Poliaková (SR) +3:37,7 (4)

Súvisiace články