Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Infantino aj Čeferin sa v reakcii na Neymarov prestup vyslovili za zmeny

Gianni Infantino. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 20. sep 2017 o 09:27

Podľa Čeferina s Infantinom by mohlo prísť k zavedeniu platových stropov.

ŽENEVA. Mimoriadny kongres Európskej futbalovej únie (UEFA) v stredu zvolil do Rady Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) ako jej zástupcu Rusa Alexeja Sorokina.

Na tomto poste nahradí krajana Vitalija Mutka a jeho funkčné obdobie v Rade FIFA bude trvať do roku 2021.

Sorokin je šéfom organizačného výboru MS 2018 v Rusku. Voľba na 13. mimoriadnom kongrese UEFA v Ženeve prebehla aklamačne.

Pracovať bude v strategickej komisii FIFA. Riadiaci orgán svetového futbalu pred šiestimi mesiacmi zablokoval Mutkovi opätovné zvolenie do Rady, argumentmi boli konflikt záujmov, resp. nezlučiteľnosť jeho pôsobenia ako politika a súčasne futbalového funkcionára.

Prezident Ruského futbalového zväzu (RFS) Mutko do roku 2016 pôsobil ako ruský minister športu, teraz je zastupujúcim premiérom krajiny.

Informovala agentúra AP.

Prezident UEFA Aleksander Čeferin i šéf FIFA Gianni Infantino sa na kongrese vyslovili za zmeny v prestupovom systéme.

Alexej Sorokin bude zástupcom UEFA v Rade FIFA. (Autor: TASR/AP)

Reagovali tak na letný transfer Brazílčana Neymara do Paríža St. Germain za astronomických 222 miliónov eur i na celkovú čiastku 3,93 miliardy eur, ktoré kluby minuli na prestupy od 1. júna do 1. septembra.

Podľa Čeferina s Infantinom by mohlo prísť k zavedeniu platových stropov, dane z luxusu, k zúženiu kádrov a obmedzeniu počtu hosťovaní.

"Je celý arzenál prostriedkov, ktoré sa dajú využiť na to, aby bol futbal regulovaný lepším spôsobom. Treba si posvietiť na prestupový systém a prijať zmeny, ktoré prospejú futbalu," citovala agentúra DPA slová Infantina, ktorý sa na kongrese v Ženeve zúčastňuje ako hosť.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.