Robert Lewandowski sedí otrasený na zemi po tom, ako v jeho blízkosti vybuchol delobuch. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. nov 2016 o 16:10

Incident sa udial v kvalifikačnom zápase Rumunska s Poľskom. Delobuch vybuchol asi meter od Roberta Lewandowského.

ZÜRICH. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) spustila vyšetrovanie Rumunskej futbalovej federácie pre incident, ktorý sa udial v kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá sveta 2018 v Rusku proti Poľsku.

Útočníka hostí Roberta Lewandowského vtedy takmer trafil delobuch. Explodoval v 55. minúte stretnutia asi meter od jeho nohy.

Lewandowski sa pri rohovom kope svojho tímu gestom snažil upozorniť na delobuch, ktorý doletel z hľadiska blízko pred rumunskú bránu, ale ten okamžite explodoval a ohlušil kanoniera Bayernu Mníchov.

Poliak sa zvalil na zem a na niekoľko minút sa ocitol v opatere lekárov.

Slovinský rozhodca Damir Skomina zápas E-skupiny prerušil, ale po pár minútach sa v hre pokračovalo. Na ihrisko sa vrátil aj Robert Lewandowski a dvomi gólmi v závere spečatil presvedčivé víťazstvo Poliakov 3:0.

Pred a počas zápasu prišlo aj k ďalším výtržnostiam a polícia musela použiť proti chuligánom slzotvorný plyn. Odveta je na programe 10. júna vo Varšave.

Informovala o tom agentúra AP.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Rumunskí diváci hodili delobuch blízko súperovho hráča. FIFA spustila vyšetrovanie