Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Rozlúčil sa najlepší strelec medzi brankármi

Rogerio Ceni. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 7. dec 2015 o 15:09

Brazílsky brankár počas 25 rokov kariéry nastrieľal až 131 gólov.

SAO PAULO. Vo veku 42 rokov sa rozlúčil s kariérou brazílsky futbalový brankár Rogerio Ceni, ktorý bol známy nielen dlhoročnou vernosťou jednému klubu, ale aj schopnosťou strieľať góly.

Legenda klubu FC Sao Paulo odchytala počas 25 rokov kariéry 1256 zápasov a z priamych a pokutových kopov zaznamenala 131 gólov. Podľa neoficiálnych údajov bol práve Ceni prvým brankárom na svete, ktorý prekonal hranicu 100 gólov.

Držiteľ 18 rôznych trofejí absolvoval súťažnú premiéru v drese Sao Paula v roku 1993, prvýkrát skóroval o 4 roky neskôr, poslednýkrát v apríli tohto roku. Rozlúčku s fanúšikmi chystanú na nedeľňajší zápas posledného kola najvyššej brazílskej súťaže proti tímu Goiás nemohol absolvovať pre zranenie. V klube by sa s ním mali oficiálne rozlúčiť najbližší piatok.

Ceni mal na konte aj 16 reprezentačných zápasov. Bol členom brazílskej reprezentácie, ktorá sa v roku 2002 v Japonsku a Kórejskej republike stala majstrom sveta. Podľa bývalého najlepšieho futbalistu na svete Ronaldinha bol práve Ceni „modelovým“ typom športovca. Informácie priniesol server WPTZ.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.