Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Paul Stastny: Otca neprekonám, bol ešte väčší človek ako hokejista

Paul Šťastný v službách Las Vegas Golden Knights. (Autor: SITA/AP)
Juraj Berzedi|21. feb 2019 o 14:11

Otec poradí, ale dokáže aj uzemniť.

Rozhovor pre denník SME:

Je synom legendárneho slovenského hokejistu Petra Šťastného. Reprezentuje však USA, za ktoré si zahral na dvoch olympiádach a troch svetových šampionátoch.

Na Slovensku bol naposledy pri rozlúčkovom zápase Pavla Demitru. Miluje bryndzové halušky a rád by si na Slovensku zahral na májových majstrovstvách sveta. „Bolo by to skvelé,“ hovorí 33-ročný hokejista PAUL STASTNY.

Za jeden rok ste vymenili tri kluby. Zo St. Louis ste počas minulej sezóny putovali do Winnipegu a odtiaľ ste v lete prešli do Vegas Golden Knights. Ako sa vám páči vo Vegas?

„Počasie je tu iné, ale tímy sú podobné. Všetci hokejisti na tejto úrovni majú podobné hodnoty. Vegas je veľké, ale zároveň i malé mesto. Srdcom je hlavná ulica Strip, kde pulzuje spoločenský život.

V meste je prajná a úzka komunita. Páči sa mi podpora lokálnych fanúšikov, ktorí nás chcú vidieť stále víťaziť.“

Aké sú vaše obľúbené miesta v Las Vegas?

„Najradšej som doma s deťmi. Bývame v pokojnej štvrti Summerlin, kde máme tréningovú halu. Sú tam rôzne možnosti, kde sa môžu deti zahrať.

Keď potrebujeme zábavu, ideme do centra na nákupy, do reštaurácie alebo si pozrieť dobrú šou. Boli sme na koncertoch Lady Gaga a Celine Dion.

Las Vegas je mesto dvoch tvárí. Je príjemné, že si môžeme užiť to najlepšie z oboch svetov.“

Váš otec Peter Šťastný patrí k najlepším slovenským hokejistom v histórii. Hokej hrávali aj jeho bratia Vladimír, Marián a Anton. Aké bolo vyrastať v hokejovej rodine?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články