Róbert Mak v zápase Slovensko - Chorvátsko v kvalifikácii na EURO 2020. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|13. nov 2019 o 16:59

Akú taktiku zvoliť na Chorvátov?

Rozhovor pre denník SME

Slovenských futbalistov čaká v sobotu dôležitý kvalifikačný zápas v Chorvátsku. Ak si chcú udržať šance na postup na majstrovstvá Európy 2020 vo svojich rukách, musia vyhrať. „Zápas sa rozhodne v hernom správaní v útočnej zóne,“ tvrdí futbalový expert LADISLAV BORBÉLY.

Aké šance na postup dávate slovenskej reprezentácii pred poslednými dvoma zápasmi v kvalifikácii proti Chorvátsku a Azerbajdžanu?

Mám želanie, aby sme sa proti Chorvátsku dokázali výsledkovo presadiť. Aj keď si myslím, že skôr je reálna remíza.

Obe mužstvá budú hrať na víťazstvo. A ak sa to nepodarí, zápas sa skončí nerozhodne. Predpokladám, že to nebude súboj o jednom či dvoch góloch. Tipujem, že sa to skončí 2:2 alebo 3:3.

V tom prípade by slovenskí futbalisti nemali postup vo vlastných rukách, ani ak by v ďalšom zápase v utorok vyhrali nad Azerbajdžanom. Ako to vnímate?

Z pohľadu úspešnosti a priaznivého ukončenia kvalifikácie je zápas v Chorvátsku existenčný. Najmä preto, že sme pobabrali domáci vzájomný súboj.

Pri štvorgólovej prehre v Trnave sme podali katastrofálny výkon. Viacerí hráči z nepochopiteľných dôvodov zlyhali. Pričom o tri dni neskôr excelovali v Maďarsku. Príkladom je Stanko Lobotka.

Proti Chorvátsku hral zle, taký výkon by som od neho neočakával. V Budapešti bol zase najmä v druhom polčase excelentný. Ukázať v horizonte troch dní takéto výkonnostné peripetie je na zamyslenie.

Ako môžu slovenskí futbalisti uspieť v Chorvátsku? Čo musia urobiť inak ako v domácom zápase?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa
Nachádzate sa tu: