Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Rozhodkyňu poslali ku sporáku. Dvaja hráči Sparty budú trénovať so ženským tímom

Výrokmi brankára Tomáša Koubeka sa bude zaoberať aj disciplinárna komisia Futbalovej asociácie Českej republiky. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. okt 2016 o 08:56

Sami seba presvedčia, že ženy môžu byť užitočné nielen pri sporáku, poznamenal výkonný riaditeľ Sparty Praha.

BRATISLAVA. Keď Sparta Praha v nedeľu remizovala s Brnom 3:3, dvaja jej hráči sa slovne pustili do asistentky hlavného rozhodcu Lucie Ratajovej. 

Brankára Tomáša Koubeka a záložníka Lukáša Váchu nahnevalo, že po rohovom kope súpera neodmávala ofsajd. Brno skórovalo a vyrovnalo na konečných 3:3.

"Ženy patria ku sporáku," reagoval dvadsaťštyriročný Koubek.

O tri roky starší Vácha umiestnil na sociálnu sieť twitter fotografiu rozhodkyne s popisom: "Ku sporáku."

Výkonný riaditeľ Sparty Adam Kotalík označil poznámky za neakceptovateľné a klub rozhodol, že obaja hráči si preto zatrénujú so ženským tímom.

"Sami sa na vlastnej koži presvedčia, že ženy môžu byť užitočné nielen pri sporáku," uviedol Kotalík. Citoval ho napríklad aj webový portál BBC.

Futbalistky tento krok potešil. "Na tréning s chlapcami sa tešíme," zareagovala kapitánka ženského tímu Iva Mocová.

Zverejnil fotografiu svojej ženy s dcérou

Koubek, ktorý okrem iného vyhlásil, že ženy by nemali rozhodovať mužské zápasy, umiestnil neskôr na facebook fotografiu svojej ženy s dcérou.

"Po stretnutí som povedal vetu, ktorá ma mrzí a za ktorú by som sa chcel všetkým ženám ospravedlniť," napísal brankár.

"Nebola mienená šovinisticky. Môj výrok smeroval na konkrétnu osobu a na konkrétnu situáciu, ktorá v zápase vznikla. Naopak, ja svoje ženy milujem a chcem, aby v živote dokázali niečo, na čo budeme pyšní," dodal.

Vyjadreniami Tomáša Koubeka sa podľa BBC bude vo štvrtok zaoberať aj disciplinárna komisia Futbalovej asociácie Českej republiky.

Poukazoval na chybu, nie na ženy

Koubekov spoluhráč Vácha sa zasa bránil, že jeho komentár nebol zameraný na všetky ženy, ale na konkrétnu chybu, ktorá mala vplyv na konečný výsledok.

Stredopoliar Brna Alois Hyčka v nadstavenom čase vyrovnával na 3:3 po tom, ako predtým stál v jasnom ofsajde, poznamenala BBC.

Video inkriminovaného momentu sa nachádza na stránke iSport.cz.

Alois Hyčka stál v jasnom ofsajde. (Autor: iDnes.cz - repro O2TV)

Súvisiace články