Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Rozhodca ich pobúril, opustili ihrisko. Bulharský klub vylúčili z ligy

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 16. dec 2015 o 14:25

Je to fraška, pľuvanec do tváre priaznivcov Litexu a všetkých futbalových fanúšikov. Bol to vrchol absurdnej situácie v bulharskom futbale, reagoval na verdikty rozhodcu športový manažér Litexu Loveč.

SOFIA. Popredný bulharský futbalový klub Litex Loveč vylúčili z najvyššej domácej súťaže po tom, ako jeho hráči odmietli pokračovať v sobotňajšom ligovom zápase s Levski Sofia v reakcii na kontroverzné verdikty rozhodcu.

Loveč viedol 1:0. Mal však o jedného muža na trávniku menej, keďže arbiter Georgij Jordanov na konci prvého polčasu dal červenú kartu jeho hráčovi a navyše nariadil penaltu v prospech Levski.

Protesty hostí boli márne. Športový manažér Litexu Stojčo Stojlov preto stiahol hráčov z ihriska a nariadil im, aby odišli do šatne.

"Vo verdiktoch rozhodcu boli obrovské rozdiely. V živote som nič podobné nezažil. Je to fraška, pľuvanec do tváre priaznivcov Litexu a všetkých futbalových fanúšikov. Bol to vrchol absurdnej situácie v bulharskom futbale," povedal Stojlov pre bulharské médiá.

Okrem vyradenia z ligy dostal Litex aj pokutu 20-tisíc leva (v prepočte približne 10.240 eur). "Vylúčenie zo súťaže je v tomto prípade jediným možným verdiktom vzhľadom na pravidlá Bulharskej futbalovej únie," uviedol podľa agentúry Reuters predseda ligovej disciplinárnej komisie Jurij Kučev.

Voči rozhodnutiu sa môže klub do siedmich dní odvolať.

zilina-lovec-futbal60118472_r9393_res.jpg

V roku 2010 čelili futbalisti Litexu Loveč v Lige majstrov aj MŠK Žilina. Na snímke strieľa jeden z gólov slovenského tímu Tomáš Oravec. FOTO - TASR.

Zápas by mali skontumovať 3:0 v prospech Levski. Majiteľ ďalšieho bulharského klubu Ludogorec Razgrad Kiril Domušiev v reakcii na to naznačil odchod svojho klubu z ligy, keďže podľa neho rozhodcovia neustále nadŕžajú Levski.

Litex je jedným z najúspešnejších bulharských klubov za posledné dve dekády. Od roku 1998 vyhral štyri majstrovské tituly a štyri domáce poháre.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.