Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Bývalý kapitán Manchestru skritizoval hráčov United: S protivníkmi sa nekamarátite

Roy Keane (vpravo) mal vždy povesť drsného chlapíka. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. okt 2019 o 13:16

Roy Keane má povesť búrliváka.

MANCHESTER. Bývalý kapitán Manchestru United Roy Keane skritizoval futbalistov z Old Traffordu i Liverpoolu za ich správanie pred nedeľným North West Derby (1:1).

Niežeby sa protagonisti ligového zápasu správali neprístojne, práve naopak. Viacerí hráči sa pred vstupom na trávnik objímali a podávali ruky.

Na oboch stranách sa totiž stretli kolegovia z národných tímov, Brazílčania z United Fred a Andreas Perreira s náprotivkami Fabinhom, Robertom Firminom a brankárom Alissonom, či Angličania Marcus Rashford s Trentom Alexanderom-Arnoldom.

Odvtedy sa podstata futbalu nezmenila, ale zmenil sa prístup hráčov. S protivníkmi sa nekamarátite, porozprávate sa po zápase, alebo ešte lepšie nikdy.


Roy Keane

"Bol som znechutený. Veď v takýchto zápasoch vás čaká vojna a oni sa objímali a bozkávali. Ani to nevyzeralo, že sú súperi, že idú bojovať," lamentoval niekdajší známy búrlivák Keane.

Ten sa preslávil mnohými kontroverziami so súpermi. Jeden z najslávnejších incidentov sa stal pred zápasom Manchestru s Arsenalom na londýnskom Higbury vo februári 2005.

Keane sa vtedy dostal do hádky s Patrickom Vieirom a Íra musel upokojovať rozhodca.

"Odvtedy sa podstata futbalu nezmenila, ale zmenil sa prístup hráčov. S protivníkmi sa nekamarátite, porozprávate sa po zápase, alebo ešte lepšie nikdy," dodal Keane v štúdiu Sky Sports.

Súvisiace články