Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Rooney môže nahradiť Gerrarda v Los Angeles, tvrdia britské médiá

Podľa britských médií by mohol Wayne Rooney (vľavo) opustiť Manchester United a zamieriť do americkej MLS. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. okt 2016 o 13:34

V médiách objavila tiež informácia, že okrem Los Angeles o Rooneyho prejavil záujem aj Inter Miláno.

LOS ANGELES. Americký futbalový klub Los Angeles Galaxy sa zameral na získanie Waynea Rooneyho.

Dlhoročný kapitán Manchestru United by mal na súpiske nahradiť Stevena Gerrarda, ktorý zrejme koncom roka ukončí profesionálnu športovú kariéru.

Informáciu priniesli viaceré renomované britské médiá na čele s Daily Mirror.

Rooney v súčasnosti nemá miesto v základnej jedenástke trénera Joseho Mourinha. Z uplynulých kľúčových zápasov nastúpil od začiatku len v dueli Európskej ligy UEFA 2016/2017 proti Fenerbahce Istanbul (4:1), v ostatných ho Mourinho poslal do hry väčšinou až pred koncom stretnutia.

Vzhľadom na tento fakt podniklo vedenie amerického klubu z MLS prvé kroky v súvislosti s presunom dlhoročnej opory United do LA.

Ďalším dôvodom je blížiaci sa koniec kariéry Stevena Gerrarda, ktorý dlhoročný kapitán FC Liverpool naznačil koncom minulého týždňa na Instagrame.

"Žiť v Los Angeles a hrať pre skvelých fanúšikov Galaxy bolo pre mňa cťou. Vďaka vám som sa na tomto mieste cítil ako doma. Toto mesto aj klub budú mať vždy špeciálne miesto v mojom srdci. Ďakujem #8," napísal Gerrard.

Jeho základný ročný plat sa pohyboval na úrovni 5 miliónov libier, Rooney by ho so súčasným týždenným príjmom 250.000 libier značne prevýšil.

V médiách objavila tiež informácia, že okrem Los Angeles o Rooneyho prejavil záujem aj Inter Miláno.

Špekuluje sa aj o jeho odchode do Číny, kde trénuje bývalý šéf lavičky anglickej reprezentácie Sven-Göran Eriksson.

Súvisiace články