Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Kapitánska páska, kilá navyše. V lige CONCACAF nastúpil 60-ročný majiteľ

Ronnie Brunswijk počas zápasu. (Autor: Twitter - Jon Arnold)
Ivan Mriška|22. sep 2021 o 18:38

Ronnie Brunswijk odohral 54 minút. Jeho tím prehral 0:6.

MOEBGOTAPOE, BRATISLAVA. Za peniaze sa dá kúpiť všetko. Napríklad aj miesto v základnej zostave profesionálneho futbalového tímu.

V zápase ligy CONCACAF v Južnej Amerike, obdobnej súťaži ako Európska liga na Starom kontinente, hral v utorok 60-ročný majiteľ klubu. Ronnie Brunswijk nastúpil v základnej zostave ako kapitán tímu a odohral 54 minút.

Jeho klub Inter Moengotapoe zo Surinamu prehral doma v prvom osemfinále s CD Olimpia z Hondurasu 0:6.

"Návrat z dôchodku trval do 54. minúty, keď jeho tím prehrával 0:3," píše portál goal.com

V zápase veľa neukázal. Pôsobil ako obézny pán, ktorý má problém spracovať si loptu. Podľa špecializovaného portálu transfermarkt.com to bol vôbec jeho prvý profesionálny zápas.

"Inter Moengotapoe kúpil v roku 2002 a pomohol mu postaviť klubový štadión. Ten ponesie jeho meno," dodáva.

V roku 2005 bol Brunswijk suspendovaný za údajné vyhrážanie sa hráčovi zbraňou počas zápasu. Pre nedostatok dôkazov mu však vinu nedokázali nebola. V roku 2012 sa slovne vyhrážal rozhodcom.

Ronnie Brunswijk je tiež viceprezident štátu Surinam. Bol kľúčovou postavou politického prostredia v krajine. V roku 1985 vytvoril Surinamskú oslobodzovaciu armádu, známejšiu ako Jungle Commando.

Bojoval za práva afrických potomkov. Zapojil sa do občianskej vojny, ktorá trvala od roku 1986 do podpísania mierovej zmluvy v roku 1992.

Po vojne stíhali Brunswijka za obchodovanie s drogami, za čo bol v roku 1999 v neprítomnosti odsúdený.

Do odvety v Hondurase nastúpiť nemôže. V krajine je na neho vydaný zatykač.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články