Federer vyhral ďalší zápas, uspel v atraktívnom súboji

Roger Federer na Roland Garros 2021.
Roger Federer na Roland Garros 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. jún 2021 o 18:12 (aktualizované 3. jún 2021 o 23:47)

Djokovič prišiel o podanie, a potom bol suverénny.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič postúpil suverénne do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V 2. kole ako nasadená jednotka zdolal Uruguajčana Pabla Cuevasa 6:3, 6:2, 6:4. Jeho ďalším súperom bude Ričardas Berankis z Litvy.

Cuevas držal s Djokovičom krok iba v úvode zápasu. Za stavu 1:1 prelomil podanie Srba, ktorý však hneď vzápätí kontroval rebrejkom a v ďalšom priebehu duelu na dvorci dominoval.

Vlaňajší finalista sa opieral o kvalitný servis, mal navrch v dlhých výmenách.

Suverénne postúpil aj Talian Matteo Berrettini. V 2. kole na parížskej antuke v pozícii nasadenej deviatky zdolal Argentínčana Federica Coriu 6:3, 6:3, 6:2.

Ďalej ide aj ôsmy nasadený Švajčiar Roger Federer. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión zvíťazil v atraktívnom súboji nad Chorvátom Marinom Čiličom 6:2, 2:6, 7:6 (4), 6:2. Zápas sa lámal v tajbrejku tretieho setu, v ktorom Federer výborne podával.

V úvode štvrtého dejstva po dvojchybe Čiliča súpera brejkol a náskok 4:1 už pretavil na postup do 3. kola, kde ho čaká Nemec Dominik Köpfer. Federer vyhral prvýkrát v tomto roku dva zápasy za sebou.

"Na kurte som si to dnes užil, s výkonom som veľmi spokojný. Vedel som, že to bude náročné, pretože Marin je veľmi skúsený a bojuje až do konca. Počas celého zápasu ma držal servis.

Kľúčový bol vyhratý tajbrejk tretieho setu, ktorý mi dodal veľa sebavedomia. Som rád, že môžem byť opäť v Paríži, je to pre mňa veľká česť," uviedol Švajčiar v prvom pozápasovom rozhovore s bývalým francúzskym tenistom Cedricom Piolinom.

Úlohu favorita potvrdil aj obhajca titulu Španiel Rafael Nadal. Trinásťnásobný víťaz antukového vrcholu sezóny si poradil s domácim Francúzom Richardom Gasquetom 6:0, 7:5, 6:2.

So súperom mal problémy iba v druhom sete, v ktorom Gasquet vyrovnal z 3:5 na 5:5. V koncovke však mal navrch Nadal, ktorý si v 3. kole zmeria sily s Britom Cameronom Norriem.