Sportnet, TASR|18. máj 2021 o 18:28 (aktualizované 18. máj 2021 o 19:05)

V rozhodujúcom sete premrhal náskok.

Turnaj ATP v Ženeve 2021

Dvojhra - 2. kolo:

Pablo Andujar (Šp.) - Roger Federer (Švajč.-1) 6:4, 4:6, 6:4

ŽENEVA. Švajčiarskemu tenistovi Rogerovi Federerovi nevyšiel návrat na antuku. Na turnaji ATP v Ženeve prehral v 2. kole ako nasadená jednotka so Španielom Pablom Andujarom 4:6, 6:4, 4:6. V rozhodujúcom sete nevyužil náskok 2:1 ani 4:2.

Federer nenatiahol víťaznú sériu na domácej pôde na 33 zápasov.

Pre dvadsaťnásobného grandslamového šampióna bol turnaj v Ženeve súčasťou prípravy na grandslamový Roland Garros. Vlani vo francúzskej metropole chýbal pre zdravotné problémy.

Švajčiar nehral na antuke od júna 2019, keď v semifinále v Paríži prehral so Španielom Rafaelom Nadalom.

"Za stavu 4:2 v treťom sete to v dueli s Andujarom vyzeralo nádejne, na kurte som sa cítil čoraz lepšie, v priebehu desiatich minút mi však zápas utiekol pomedzi prsty. Tenis niekedy býva brutálny, myslím si však, že dnes som si nezaslúžil vyhrať, lebo som nezvládol koncovku," uviedol pre oficiálnu stránku ATP.

Tridsaťdeväťročný Federer sa v tomto roku predstavil na jedinom podujatí. V marci v katarskej Dauhe po dvoch operáciách kolena a trinásťmesačnej prestávke zvíťazil v jednom stretnutí.

Domov»Tenis»Federer zlyhal pri návrate na antuku, podľahol nenasadenému Španielovi