Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Robinho opúšťa Santos, bude hrať v Číne

SITA|1. júl 2015 o 09:04

Brazílske médiá tvrdia, že Kuang-čou Evergrande zlákalo Robinha na plat 12 miliónov eur ročne.

SAO PAULO. Futbalová kariéra Brazílčana Robinha naberá čínsky kurz. Tridsaťjedenročný útočník nepodpíše zmluvu so Santosom a podľa médií bude hrať za čínsky klub Kuang-čou Evergrande, kde od začiatku júna pôsobí bývalý tréner brazílskej reprezentácie Luiz Felipe Scolari.

"Žiaľ, predĺženie zmluvy nebolo možné. Santos však zostane navždy v mojom srdci. Chcem sa poďakovať klubovým riaditeľom za snahu udržať ma v tíme tak, aby boli všetci spokojní. Je mi z toho smutno, pretože tento klub je ako moja rodina, ale život ide ďalej. Santos zostane veľký a ja budem robiť to, čo ma robí šťastným - hrať futbal," vyhlásil bývalý hráč Realu Madrid, Manchestru City či AC Miláno.

V Santose, kde začínal s futbalom, strávil dovedna tri obdobia, ostatné dvoje na hosťovaniach. Dohromady odohral 239 stretnutí, v ktorých strelil 109 gólov

Brazílske médiá tvrdia, že Evergrande zlákalo Robinha na plat 12 miliónov eur ročne. Čínsky klub štedro dotovaný silnou developerskou skupinou však zatiaľ tieto informácie zatĺka.

Robinho odohral za Santos 239 zápasov.

Kuang-čou nedávno angažovalo iného Brazílčana Paulinha z Tottenhamu za 14 miliónov eur. V klube razia líniu renomovaných zahraničných trénerov, pred Scolarim tu pracovali Taliani Marcello Lippi či Fabio Cannavaro.

Robinho reprezentoval Brazíliu na dvoch majstrovstvách sveta a nechýbal ani na tohtoročnom šampionáte Južnej Ameriky v Čile.

Súvisiace články