Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Róbert Vittek prestúpil do Istanbulu Büyük­ehir

(Autor: SITA)
TASR|1. feb 2013 o 16:33

Skúsený slovenský futbalista Róbert Vittek prestúpil z tureckého klubu Trabzonspor do konkurenčného Istanbulu Büyük­ehir.

ISTANBUL. Skúsený slovenský futbalista Róbert Vittek prestúpil z tureckého klubu Trabzonspor do konkurenčného Istanbulu Büyük­ehir Belediyesi.

Tridsaťjedenročný Vittek sa dohodol s novým zamestnávateľom na 1,5 ročnej zmluve s možnosťou ročnej opcie. Podľa tureckých medií prestúpil slovenský reprezentant, ktorý dal v tejto sezóne dva góly, za 200.000 eur.

Pre Vitteka je Istanbul Büyük­ehir Belediyesi už treťou tureckou zastávkou, pretože pôsobil predtým aj v MKE Ankaragücü. "Dohodli sme sa na Vittekovom prestupe a dnes sme aj rozviazali zmluvu s Trabzonsporom a podpísali novú v Istanbule. Robo chcel ísť do Istanbulu a v sobotu už bude trénovať s novým mužstvom," potvrdil prestup pre TASR Vittekov agent Karol Csontó z agentúry Stars and Friends.

Vittekov nový zamestnávateľ Istanbul Büyük­ehir Belediyesi je momentálne v tureckej najvyššej súťaži po 19. kole na desiatom mieste.

Súvisiace články