Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Reprezentačný brankár Michal Meluš do Tatrana Prešov

SITA|Publikované 22. dec 2006 o 12:19

PREŠOV 22. decembra (SITA) - Funkcionári hádzanárskeho klubu Tatran Prešov prekvapili v závere roka posilnením kádra. Tesne pred Vianocami sa im podarilo angažovať reprezentačného brankára Michala Meluša.

"Môžem potvrdiť, že sme sa už dohodli s Melušom i jeho maďarským klubom PLER Budapešť. Ak sa už nič nepredvídané nestane, teda ak niektorá z troch zainteresovaných strán nezmení náhle svoje stanovisko, od 1. januára 2007 bude naším hráčom na minimálne najbližšie tri roky," potvrdil pre agentúru SITA informáciu, ktorá sa objavila v piatkovom vydaní denníka Šport, športový riaditeľ slovenského vicemajstra Marián Magdoško. Tréner Prešova Roman Lamač mal po odchode Ukrajinca Vadima Bražnika v priebehu aktuálnej sezóny k dispozícii medzi žrďami skúseného Dušana Bakšu a mladého Maroša Popčáka.

"V Tatrane sa snažíme budovať káder perspektívne. Bražnika síce nahradil talentovaný Popčák, ktorý je však ešte mladý a nemá toľko potrebných skúseností. V klube však máme najvyššie ambície v slovenskej extralige a chceme tiež dôstojne reprezentovať v zahraničí, preto sme považovali za nevyhnutné posilniť práve brankársky post. Voľba padla napokon na Meluša, hoci v hre boli viacerí gólmani, napríklad i Maroš Kolpak. Ten však ešte rok zostáva v Nemecku. Verím, že sa nám aj s pomocou Meluša podarí vrátiť majstrovský titul späť do Prešova," nádejal sa M. Magdoško.

Tridsaťdvaročný odchovane topoľčianskej hádzanej Michal Meluš obliekal počas kariéry aj dresy Frýdku-Místku, Nových Zámkov a spomenutého PLER-Airport Budapešť.

Súvisiace články