Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Reprezentácia SR vyhrala v Nových Zámkoch

SITA|Publikované 25. okt 2006 o 18:00

NOVÉ ZÁMKY 25. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácie hádzanárov zvíťazila v stredajšom prípravnom dueli v Nových Zámkoch nad domácou TJ Štart 40:25 (23:15). V prestávke stretnutia, na ktoré si zverenci ...

NOVÉ ZÁMKY 25. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácie hádzanárov zvíťazila v stredajšom prípravnom dueli v Nových Zámkoch nad domácou TJ Štart 40:25 (23:15). V prestávke stretnutia, na ktoré si zverenci nového trénera SR Zoltána Heistera (bola to pre neho zápasová premiéra na lavičke národného tímu mužov) odskočili z tohtotýždňového krátkeho sústredenia v Bratislave, sa v športovej hale Milénium uskutočnil krst knihy Kronika novozámockej hádzanej autora Elemíra Ponesza. Publikácia vychádza k 80. výročiu hádzanej v meste.

Výsledok - streda:

TJ Štart Nové Zámky - Slovensko 25:40 (15:23)

Najviac gólov za N. Zámky: T. Szücs 5, Vadkerti a Ivanov po 4

Zostava a góly SR: R. Štochl, Pramuk, Putera - T. Straňovský 4, M. Straňovský 6, Kleis 3, Fuňak 4, M. Volentics 3, Mazák 6, Dudáš 1, D. Valo 4, Kukučka 2, Baran 3, Szabó, Huňady 1, Pekár 2, Farkašovský 1

pok. hody: 2/1 - 0, vylúčení: 0 - 4, rozhodovali: Rudinský ml. a Mandák, 800 divákov

Stretnutie sa nieslo v exhibičnom duchu. Väčšia kvalita bola od začiatku na strane reprezentantov. Novozámčania, ktorým chýbalo niekoľko hráčov zo základného kádra a mužstvo doplnili z B-tímu, držali ako-tak krok do prestávky, keď prehrávali o osem gólov 15:23. Tréner SR Heister dal postupne príležitosť takmer všetkým svojim zverencom, Ivanov a Szapu si zahrali za "svoj" Štart, ale ani oni nezabránili reprezentačným spoluhráčom dosiahnuť pohodlné víťazstvo 40:25. V stredu však v Nových Zámkoch o výsledok nešlo, duel splnil svoj účel a diváci si prišli na svoje.