Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Remíza ŠKP s Novými Zámkami

SITA|Publikované 17. okt 2009 o 18:53

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 8. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2009/2010 + I. liga mužov a žien.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 8. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2009/2010:

ŠKP Bratislava - HC Štart Nové Zámky 33:33 (16:16)

Najviac gólov: Štepanovský 8, Mikuš 6, Spuchlák 5 - Fuňak 8, Sivák 6, Jurko, Bábek a Vikartovský po 5

Pok. hody: 7/7 - 2/2, vylúčení: 10 - 10, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 200 divákov

V zápase dobrej úrovne sa nepodarilo ani jednému tímu odskočiť vyšším rozdielom. Tímy sa neustále striedali vo vedení a napokon si body podelili.

MHC Edymax Bardejov - MŠK Hlohovec 27:32 (15:19)

Najviac gólov: D. Krok 12/3, P. Židišin 5, Ščepák 3 - Zaťko 11/4, Bočkay 6, Mažar 5

Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčení: 7 - 6, ČK: Kravčák (Bardejov) po 3 ŽK, rozhodovali: Karlubík, Struhár, 450 divákov

Favorizovaní hostia v stretnutí ani raz neprehrávali. Mali väčší počet strelcov v podaní Bočkaya, Mažara i Zaťka, ktorým konkurovali iba Dominik Krok a Židišin v domácich dresoch. Bardejovčania síce pridali na aktivite a v 20. min znížili na 12:13, no hostia po prestávke pôsobili istejším dojmom a trestali stereotypnú hru domácich a ich individuálne chyby. V 50. min viedol Hlohovec už 29:21. Chýb bolo na oboch stranách pomerne veľa, napriek tomu to však bol duel lepšej úrovne našej extraligy.

IS Košice - MŠK Považská Bystrica 23:26 (14:13)

Najviac gólov: Strapko a Guzy po 6, J. Kolesár 4 - Firit 9, Adamčík 4, Ľ. Ďuriš a Korňan po 3

Pok. hody: 1/0 - 3/2, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Barborík a Rondoš, 200 divákov

Úvod patril domácim, ktorí vyhrávali 6:2 i 10:5, Považanom sa však v závere I. polčasu podarilo znížiť na 13:15. Aj po zmene strán mali najskôr navrch ešte Košičania (20:15). Hosťom sa však rozchytal Kovačin, zlepšili streľbu a v 50. min vyrovnali na 22:22. Domácim chýbal v poslednej desaťminútovke skúsený tvorca hry J. Kolesár (zlomený nos), čo Považská Bystrica využila a napokon dosiahla cenné víťazstvo 26:23.