Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Relax zabezpečili tučniaky

Sportnet|Publikované 27. jan 2006 o 00:00

Tréner slovenských hádzanárov Peter Hatalčík splnil to, čo po prvom tréningu v dejisku majstrovstiev Európy v bazilejskej St. Jakobshalle sľúbil. Na včerajšie dopoludnie ako predzápasový relax naordinoval svojmu výberu prechádzku po zoologickej záhrade.

Pýchou miestnej zoo je 23 tučniakov, ktoré sa každý deň pod dohľadom ošetrovateľa vyberú na pravidelnú prechádzku. "Poďte, poďte, už o chvíľu vyrazia," upozorňoval našich reprezentantov vari každý druhý okoloidúci. A tak si ich štvrtkový výlet po zasneženom chodníku spolu s davom mamičiek a nadšených deťúreniec vychutnali aj slovenskí reprezentanti. Tešili sa i tučniaky. Tie vyššie už po pár metroch typickej kolísavej chôdze zastali a naučeným spôsobom vystrúhali impozantný úklon.

Najlepší strelec nášho výberu Daniel Valo pôsobivé divadlo nesledoval. Hoci sa do zoo vybral, po pár minútach prechádzky sa radšej vrátil do hotela. "Nemôžem na ten členok poriadne stúpiť. Idem radšej späť, aby som bol večer pripravený na zápas. Veľmi chcem hrať. Veď je to historická chvíľa," tvrdil s bolestivou grimasou v tvári.

Ak mali byť pre Slovákov, rovnako ako pred rozhodujúcim kvalifikačným duelom v Košiciach s Rakúskom, inšpiráciou dravce, tak sa trénerovi zámer príliš nevydaril. Medveďa zo spokojného vylihovania neprebrali ani snehové gule, vlkov zavesený kus mäsa vôbec nezaujímal. "Videli sme aspoň gepardy. Dúfam, že budeme aspoň rýchli," pousmial sa Hatalčík.

Slováci boli pred úvodným duelom aj pre Švajčiarov veľkou neznámou i outsiderom. V stávkovej kancelárii Sporttip na náš triumf s Francúzmi brali peniaze v pomere 5,25:1. Taký vysoký kurz ponúkali už len na možné víťazstvo podceňovaných Portugalcov s vicemajstrami sveta z Chorvátska. "Malá európska krajina je najprekvapujúcejším účastníkom záverečného turnaja. Skôr sme tam čakali Česko než Slovensko. Prvý zápas na veľkom podujatí musí byť pre nich veľkou udalosťou," píše sa v propagačných materiáloch ME o našom tíme.

Francúzsky tréner Claude Onesta svojich novinárov ubezpečoval, že nás určite nepodcenia, no aj napriek tomu sa jeho výber staval do pozície veľkého favorita. Veď v doterajších ôsmich dueloch nestratili Francúzi so Slovákmi ani bod.

RASTISLAV HRÍBIK

Súvisiace články